logo

reklam

GEYVE ORMANLARIN’DA GEYİK GÖRÜLDÜ

1501789_10201351960256806_1680348526_n

Geyve’li avcılar ormanlarımızda geyik gördüler.

Geyve ormanlarında görülen bir çift karaca domuz avcılarını heyecanlandırdı.

geyve ormanları karaca görüldü 2

Geyve ve Bayat Köyü ormanlarında avlanan avcılar araçları ile seyir halinde iken karşılarına bir çift Karaca çıktı.Karacaların bakışları ile göz göze gelen avcılar bu anları telefonları ile kayıt altına alarak ölümsüzleştirmeye çalıştılar.

Bir zamanlar, Geyve ilçesi ormanların da sık görülen karacaların uzun zamandır gözükmüyordu. Bunun sebepleri arasın da kolay bir geçim kaynağı olarak görülen ormanlarımızın acımasızca talan edilmesi ve 3 kuruşluk rant için satılması yer almaktadır. Son zamanlar da kaçak orman kesimlerinin ve avlanmanın azalması sonucu ,uzun zamandır ormanlarımız da rastlayamadığımız karacalarımız geçen sene görülmeye başlamıştır. Bu sene ise köyler de bulunan bazı ahırların yanların da görülmüşler.

geyve ormanları karaca görüldü

Karaca, ormanlarımızda çok sık rastlanan sevimli bir hayvandır. Her yerde görülür.Ormanların ıssız oluşu ve avcıların geyikleri avlamamasından dolayı, köy içerlerine kadar inmektedirler. Karaca avlayanların mutlaka başlarına bir sıkıntının veya bir belanın geleceği varsayılır. 

 

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/x198f8z”></iframe><br /><a href=”http://www.dailymotion.com/video/x198f8z_geyve-ormanlarinda-geyik-goruldu-geyve_animals” target=”_blank”>Geyve ormanlarında geyik g&ouml;r&uuml;ld&uuml; -Geyve</a> <i>ile <a href=”http://www.dailymotion.com/geyvemedya” target=”_blank”>geyvemedya</a></i>

 

Share
889 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ