logo

reklam

Hendek’te 14 bin 650 tabela çakıldı

hendek yeni

Hendek’te numarataj çalışmaları son hız

Hendek’te 16 mahalle 11 bin’e yakın bina, 59 cadde ve 4 bulvar yeniden numaralandırılıyor. Şu ana kadar 12 mahallede 14 bin 650 numaralandırılarak tabelaları çakıldı.

kap¦-numara

11 bin binaya numara                                                      

Hendek Belediyesi tarafından, Hendek’te 11 bin’e yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 bulvar mekansal adres kayıt sistemi oluşturulması ve çevrimiçi emlak ve inşaat izinleri projesi kapsamında yeniden numaralandırılma çalışması büyük bir hızla devam ediyor. Proje kapsamında Dereboğazı, Mahmutbey , Kemaliye, Sarı Dede, Turanlar, Akpınar, Bayraktepe, Çiftlik, Akova, Necatipaşa, Rasimpaşa, Büyükdere, Başpınar,Yeni Mahalle ve Köbrübaşı Mahalleleri ile Nuriye Köyü’nde, eski kapı numaraları kaldırılarak sıfırdan numaralandırma yapılıyor.

hendek yeni

6 ay sürecek

6 ay sürecek olan bu çalışmada caddeler sokaklar, camiler, köprüler ve park alanları İmar ve Şehircilik bölümü tarafından tek tek isimlendirilecek ve numaralandırılacak. Proje kapsamında saha çalışmaları yapılacak eski numaralar ile yeni numaralar eşleştirilecek, numaratajla ilgili anket yapılacak ve sonrasında yeni numaralar TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) üzerinden aktarılacak. Bu işlemden sonra bina, sokak, cadde ve sosyal donatıların tabakalandırma işlemi yapılacak. Son olarak oluşan yeni numarataj sistemine ait tüm veriler bilgi işlem merkezi tarafından HAKOS’a (Hendek Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) işlenip kamuya açık hale getirilecek.

12 mahalle numaralandırıldı

Başkan İnci, numarataj çalışmalarının büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, “Hendek’te başlatılan numarataj çalışması mücavir alan içindeki mahalleleri kapsıyor. Bu kapsamda yapılan 16 mahalledeki çalışmalar sonucu Hendek’ te bulunan 8208 binaya 14 bin 650 tabela çakımı gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında toplanan TC kimlik numaralarının yapılan sorgulama sonucu adres güncellemeleri arkadaşlarımız tarafından yapıldı. Bununla birlikte sahada çekilen bina fotoğrafları Hendek Belediyesi Kent Bilgi Sistemi’ ne entegre edildi.  Bütün bu çalışmalar 12 mahallede tamamlandı.  Kalan 4 mahallede ise çalışmalardevam etmektedir. Son olarak toplanan bütün veriler ve binalara verilen yeni adresler Hendek Belediyesi Kent Bilgi Sistemi’ ne entegre edilecek.”dedi.

 

Share
2444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ