logo

reklam

HENDEK’TE ÜNVER FIRTINASI

hendek_orhan_un_10

Şoför esnafına Hendek’ten çağrı

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Hendek’te esnaf, STK ve vatandaşlarla buluşarak destek istedi. Ünver, şoför esnafına ise, “65 yaş üstü ve engellilerimizin ücretsiz ulaşım imkanı güzel ancak, bu esnafı zorlayarak, mağdur ederek olmaz. Bunun parasını esnaf ve değil belediye ödeyecek” dedi.

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Orhan Ünver, beraberindeki Hendek İlçe Başkanı Atilla Tezgel, Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu ve partililerle birlikte Hendek ilçesini karış karış gezdi. Sivil toplum kuruluşları, esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelen Ünver, özellikle ilçe esnafının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Temasları kapsamında Ünver, yerel seçimlerde MHP’ye destek isterken, AKP politikalarını ise yaylım ateşine tuttu. İlk olarak İlçe binasında partililerle yapılan istişare toplantısının ardından Ünver, esnaflara yaptığı ziyarette, “Bu dönem Allahın izniyle MHP iş başına gelecek. Sizin destek ve dualarınızı bekliyoruz” dedi. Esnafların çay ikramlarını da geri çevirmeyen Ünver, ilçe merkezinde bulunan vatandaşlarla ve özellikle gençlerle uzun uzun sohbet etti.

Daha sonra Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ve yönetimiyle bir araya gelen Ünver, 30’a yakın köy ve mahalle muhtarıyla fikir alışverişinde bulundu. Baylan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Ünver, “Bizim bir sözümüz var muhtarlara. Bu öylesine bir söz değil. Şehrimizi muhtarlarımızla birlikte yöneteceğiz. İlçelerimizde ekonomik anlamda hayata geçireceğiz bir takım projelerimizde bu görev muhtarların olacak. Muhtarlarımızın görüş ve önerilerinin mecliste karşılığını bulacağından emin olun. İsteklerinizin karara bağlayacağını göreceksiniz” dedi. Muhtarların Ünver’in bu düşüncesini çok olumlu bulduklarını ifade etti.

Muhtarların ardından Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Varlıca, Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Vahdettin Çilek ile kooperatif başkanları ziyaret edildi. Mehmet Yaşar Demirel, “Hendek böyle heyecanı bir dönemi yeni yakaladı. MHP’nin İl Başkanı Hendek’li, başkan adaylarımız güvenilir ve heyecanlılar” dedi. Cemil Varlıca, şoför esnafının sıkıntılarına değindi. Ünver ise, “Sakarya bir esnaf şehridir. Esnafların sorunlarının tartışılacağı en iyi yerler ilgili meslek kuruluşlarıdır. Sivil toplum kuruluşlarımızı çok fazla önemsiyoruz” dedi. Şoför esnafının sorunlarıyla ilgili Ünver, “65 yaş üstü ve engellilerimizin ücretsiz ulaşım imkanı güzel ancak, bu esnafı zorlayarak, onu mağdur ederek olmaz” dedi.

Ünver, “Yaptıkları her işte olduğu gibi, bu çocukta sakat doğdu. Vergi, mazot, ruhsat yenileme derken büyük yükün altında olan esnafın sırtına binerek, sosyal belediyecilik olmaz. Bizim burada ki hedefimiz, yaşlı ve engellilere dağıtılan Kart54’lere belediye tarafından yükleme yapılmasını amaçlıyoruz. Böylelikle esnafımız parasını kazanacak, uygulama da aynen devam edecek. Bunun parasını esnaf ve değil belediye ödeyecek” dedi. Ünver’in bu projesi Şoförler ve Otomobilciler Odası ile kooperatif başkanlarını memnun etti. Sohbet ortamında tamamlanan ziyaretin ardından Çamlıca Beldesinde vatandaşlarla bir araya gelen Ünver, burada vatandaşlara Büyükşehir Belediye yasasını anlattı.

Çamlıca sakinlerine seslenen Orhan Ünver, “Çamlıca Beldesi ile Serdivan’ın bir mahallesi aynı statüde olacak. Yeni yasayla bu köy mahalle olacak. Köylüyü büyük yükler bekliyor” dedi. Hendekte son olarak Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü nedeniyle Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programa katıldı. Kuran-ı Kerim okunan programda kısa bir konuşma yapan Ünver, daha sonra programlarını tamamladı.


Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ