logo

reklam

Heyelan Riskine Duvar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapürçek Kanlıçay Mahallesi’nde olası heyelan riskine karşı inşa edilen istinat duvarında çalışmalar tamamlandı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Karapürçek ilçemiz geçtiğimiz aylarda bir heyelan felaketi yaşamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu da bölgede yaptığı incelemelerin ardından bize gerekli talimatları verdi. Hemen bir istinat duvarı inşa etmek için çalışmalarımıza başladık. Hamdolsun kısa bir süre içerisinde de gerekli işlemler sonlandı” diye konuştu.

d_142d2199235a3f0eb2358e094debef08

60 Adet Fore Kazık

Bölgede gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili detayları da paylaşan Oktar, “15 metre derinliğe 60 adet fore kazık yerleştirdik. Bunun üzerine de istinat duvarımızı inşa ettik. Yaklaşık 5 metre yüksekliğe sahip olan duvar, 60 metrelik uzunluğa sahip. Kanlıçay bölgemizde meydana gelebilecek olası bir heyelanın olumsuz sonuçlarını asgari seviyeye indirmiş bulunuyoruz. Bölgedeki hemşerilerimize hayırlı olsun. Bu gibi önlemler şehrimizin muhtelif bölgelerinde devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Profesyonel Bir Çalışma

Fen İşler Dairesi Başkanı Ali Oktar açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı; “Büyükşehir Belediyesi olarak doğal afetlerin olası olumsuz etkilerine karşı 16 ilçemizde önlemlerimizi alıyoruz. Bu anlamda yapacağımız değerlendirmelere şehrin ilk Afet Koordinasyon Merkezi’ni ilave edebiliriz. Bilindiği üzere bu merkezde çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. İnşallah bu merkez tamamlandığında şehrimiz afet yönetimine ilişkin çok önemli bir adım atılmış olacak. Afetlere karşı koordinasyon ve izlenecek profesyonel anlayış bu merkez eliyle gerçekleştirilecek.”

 

Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ