logo

reklam

HIRSIZLAR ÇALDI CADDE KARARDI

IMG_5533

 HIRSIZLAR ÇALDI CADDE KARARDISEDAŞ YENİDEN YAPTI LAMBALAR YANDI

 SEDAŞ, Cadde ve sokak aydınlatma kablolarına dadanan kablo hırsızlarının aydınlatma şebekelerine verdiği zararları gidermek üzere sık sık çalışma yaparak verilen zararları telafi etme yoluna gidiyor.

Cadde ve sokaklarda aydınlatma tesislerinin bakım ve onarımını gerçekleştiren SEDAŞ gelen aydınlatma ihbarlarının giderilmesine çalışırken, zaman zaman şebekede yer alan aydınlatma kablolarının çalındığı gerçeği ile de karşı karşıya kalabiliyor.  Kablo çalınan bölgelerde yeniden altyapı çalışması yapılması için, bir koordinasyon sürecine ihtiyaç duyuluyor. Özellikle trafik akışı nedeniyle, yolların orta refüjlerinde çalışma yapmak üzere, Trafik Şube Müdürlüklerinden ayrıca izin alınması gerekiyor.

IMG_5539

Kablo hırsızlarının son icraatı Bolu da yaşandı.

Boludaki  kablo hırsızları, Ahmet Baysal Bulvarı üzerindeki 11 adet elektrik direğinin yaklaşık 500 metrelik elektrik kablosunu çalarak kayıplarla karıştılar. Kabloları çalan kimliği belirsiz kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ancak bölgede yaşayan vatandaşlar, hırsızların caddeyi boydan boya karanlıkta bırakmaları nedeniyle mağduriyet yaşadılar. SEDAŞ ekipleri de caddede gerekli aydınlatmayı sağlamak üzere, gece vardiyasında yapılan çalışma ile aydınlatma kablolarını yenilediler ve kablo  çektikleri direklerin  armatürlerini devreye alarak,  lambaların yeniden  yanmasını sağladılar.

IMG_5533

Share
570 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ