logo

reklam

Hükümet başını ellerinin arasına koyup düşünmesini tavsiye ediyorum

bbp_adapazarı_55

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Millet artık BBP’yi bekliyor” dedi.

Büyük Birlik Partisi  Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi aday tanıtım toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel Başkan Mustafa Destici’nin iştirak ettiği tanıtım toplantısına; genel başkan yardımcısı Avukat  Murat Ekici, Kocaeli Büyükşehir adayı Av. Şeref Gönenli, Karamürsel adayı Tuğba Türkmen, Körfez adayı Mustafa Arha, Gölcük adayı Hayri Martan, partinin Karamürsel ilçe başkanı Eray Gönenli, Sakarya Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı  Sezai MATUR, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal ERDEM ,Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir SAVAŞ, Hakir der Onursal Başkanı Eyüp YILMAZ, DP Sakarya Teşkilat Başkanı İsmail ERGÜL, DP Sakarya  Sekreteri İsmail Hakkı DAYANÇ ,Alperen ocakları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kur’an tilavetiyle program devam etti. Partinin Adapazarı belediye başkan adayı Melahat Üzgün’ün seçildiği takdirde yapacağı projeleri içeren konuşmasın ardından kürsüye BBP Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Bayrak geldi. Kimsenin konuşmadığı Sapanca gölü, imar planları ve kentsel dönüşüm gibi sorunları Sakarya gündemine taşıdıklarını kaydeden Bayrak “30 Mart’ta Sakarya alternatifsiz olmayacak” dedi.

Bayrak şöyle devam etti: “Bu görevi bana layık gören başta sayın genel başkanıma, partimin yetkililerine, Sakarya il teşkilatıma ve Alperenlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Sakarya için altyapı, ulaşım ve sosyal projelerimizi açıklayacağız. Önümüzdeki seçimlerde BBP ülkeye damgasını vuracaktır. Boşa değil, duruşa oy verin”
Büyükşehir adayı Ahmet Bayrak’ın ardından ülke gündemini değerlendirmek üzere partililere seslenen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Her dönemde Türkiye üzerinde emeli olanların planlarına şahit olduklarını kaydeden Destici, hükümetin dış politikada başarısız olduğunu iddia etti. Destici “Ne AB, ne Kıbrıs ne de Ortadoğu politikalarımızdan bir sonuç aldık. Hükümet başını ellerinin arasına koyup düşünmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.
Konuşmasında ekonomik gelişmeleri de değerlendiren genel başkan Destici, milyonlarca kişinin asgari ücretle çalıştığını, asgari ücretin açılık sınırının da altında olduğunu belirtti. Destici şöyle devam etti: “1080 TL’nin altında çalışan milyonlarca kişi, açlık sınırının altında emek veriyor. Beğenmedikleri Yunanistan’nın bile kişi başı milli geliri bizimkinin 3 katı. İhracatla övünüyorlar ama ithalattan hiç bahsetmiyorlar. 2002’de cari açığımız 14 milyar dolarken, bugün 100 milyar dolar. 348 milyar olan gelirimizin 320 milyar TL’si dolaylı (KDV) vergilerdir. Zenginden alıp fakire giden değil, fakirden zengine giden bir sistem var”BBP’nin sahip olduğu belediyelerin tamamının iktidardan geçme olduğunu ifade eden Destici “Neymiş efendim, iktidarın aldığı sahip olduğu belediyeler daha güçlüymüş. Size bir örnek vereyim; Şarköy Belediyesi’nin iktidardan aldığımızda 4 milyon TL bütçesi, 7 milyon TL borcu var. Belediye bize geçti ve şu an bütçesi 4 yılda 22 milyon TL’ye çıktı ve borcu ise sıfır. Aynı şekilde diğer belediyelerimiz de çok disiplinli çalışıyor.

AHMET BAYRAK’A ÖVGÜ

Artık  Adapazarı’na bir kadın eli değmeli. Ahmet Bayrak’a gelince, o gerçekten bir bayrak. Ocaklarda yetişmiş, en zor dönemlerde il başkanı olmuş ve her zaman kendini yenilemiş bir isim. Ahmet Bayrak Sakarya için en iyisidir. Sakarya için çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Millet artık BBP’yi bekliyor” şeklinde konuştu. Destici, konuşmalarının ardından Büyükşehir adayı Ahmet Bayrak ve Adapazarı Belediyesi adayı Melahat Üzgün Çakır’ı partinin adayları olarak tanıttı.

 

Adapazarı Belediyesi adayı Melahat Üzgün Çakır

Adapazarı Belediyesi adayı Melahat Üzgün Çakır” öyle bir kent düşün ki kokusuz tertemiz bir havası olan çevre ve görsel kirliliği problemi bulunmayan modern ve estetik olarak ekonomik, ticari ve kültürel açıdan en iyi şekilde değerlendirildiği, sağlıklı ve organik tarımın yapıldığı, çöp, çamur, çukur problemi kalmamış, kadınların ve gençlerin sosyal, siyasi ve ekonomik hayata aktif olarak katıldığı, çocukların yaz kız oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirdiği, alternatif enerji sistemlerini kurmuş, ekonomik bir şekilde elektriğini üreten ve kullanan, imar, mülkiyet ve tapu problemleri halledilmiş, kentsel dönüşüm ve yeni toplu konut alanları açılımıyla, modern ve sağlıklı konut problemi kalmamış, yeni ticaret merkezleri ve sanayi alanlarıyla, sanayi ve ticaretini daha da geliştirmiş, tarihi problemlerini tarihe gömmüş, terminalinin alışveriş merkezlerinin, gençlik kamplarının, mesire, aşevlerinin, kadın sığınma evlerinin, çocuk kulüplerinin dijital kent kütüphanelerinin, beş yıldızlı otellerinin, ulaşım imkanlarının hayat geçirildiği, kendi kendine yeten, yaşanabilir, kaliteli, huzur veren, marka ve örnek bir kent.

Hesap soran değil hesap veren, adil ve şeffaf yönetim anlayışımız olacak.

İlçemizin problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşuturulduğunu göstermek için örnek alan değil, örnek alınan bir Adapazarı için adayım.

İlçemizde fakir, aç, açıkta insan kalmayıncaya kadar çalışacağız. Kimsesiz çocuklar, yaşlılar ve kadınlarımızın en emin sığınağı olacağız. Halkımızın her türlü ihtiyacını karşılaycağız. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışacağız. Çalmadığımız kapı, elini sıkmadığımız, halini ve hatrını sormadığımız, derdini dinlemediğimiz insan bırakmayacağız. İnşallah, birlik ve beraberlik içinde inançla, azim ve kararlılıkla yüzde yüz zafere ulaşacağız. İlçemizde doğal gaz çalışmalarının hızlandırılması ve ivedi olarak tüm mahallerimizin doğalgaza kavuşmasını sağlayacağız.

Sosyal belediyelik anlayışı ile haftada bir gün belediyemiz bünyesinde halk günü düzenlenmesi ve halkın sorunlarının dinlenmesi bu doğrultuda çözüm üretilmesi.

İlçemizde bulunan vefakâr tüm muhtarlarımızla birlikte eksikler bazında güven ve özveri ile çalışılması. Mahallemizin sorunlarının beraberce çözüme kavuşturulması…

Spora destek ve gençleri kaybetmemek adına ilçemize ve okullarımıza birçok spor kompleksinin kazandırılması.

Asfaltlanmamış hiçbir mahallemiz kalmayacak.

Biz gücümüzü Haktan cesareti Muhsin başkandan sevgiyi gül ile hilalden yetkiyi milletimizden alırız.

Bu duygu ve düşüncelerle bugün İSLAM alemi için çok önem arz eden bir gün olması sebebiyle, Şahsım ve Teşkilatım adın sizlerin ve tüm İslam Aleminin Mevlit Kandillerini tebrik ediyor, ÜLKEMİZİN Birliğine, Dirliğine ve Tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.Allah’a emanet olun.

Haber-Fehmi DUMAN Habervole Genel Yayın Yönetmeni


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ Millet artık BBP’yi bekliyor


Share
827 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ