logo

reklam

İktidarın“ işi gücü çim ve çiçek ekmek

  DSCF7049 

Ün “Aynı ekolü benimseseydi, Ak Parti’de değil, Anap’ta olurdu”dedi…

Demokrat Parti’den Başbakana “istismarlık”suçlaması !

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Muharrem Ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı “istismarcılık” ile suçladı. Ün, “Rahmetli Menderes ve Özal’a sahip çıkan Sayın Başbakan, eğer gerçekten bizimle aynı ekolü benimsemiş olsaydı, Ak Parti’de değil de Anap içinde olurdu, olmadığına göre bunu istismar ediyor demektir” şeklinde konuştu.

Pendik ilçe başkanı Hikmet Uygun ve Disiplin Kurulu Başkanı Beşir Tanınmış’ın da katılımıyla, il binasında düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katılan Başkan Muharrem Ün, Başbakan Erdoğan ve bugünkü iktidara  yüklendi.

DSCF7051

İşte toplantı öncesinde gazeteci Hülya Sürücü’ye konuşan Başkan Ün’ün, Başbakan Erdoğan ve Ak Parti iktidarına yönelik sarfettiği o sözler:

“Ak Parti’de değil, Anap içinde olmalıydı”

“Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Anap’ın devamı olan, aynı silsileden gelen bir ekoldür… Son dönemde Doğruyol ile Anap’ın birleşmesiyle Demokrat Parti oluştu. Bu iktidar, rahmetli Özal’a ve Menderes’e sahip çıkıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anap iktidarda iken, Özal döneminde Refah Partisi’nden il ve ilçe başkanı, aynı zamanda da belediye başkanıydı.  Eğer aynı ekolü benimsemiş olsaydı Anap içinde olması gerekirdi, olmadığına göre bunu istismar ediyor demektir.

DSCF7046

İktidarın işi gücü çim ve çiçek ekmek”

Bugünkü iktidar, geçmişte Demokrat Parti,  Adalet Partisi, Anap ve Doğruyol Partisi’nin yaptığı eserleri satarak şu anda sadece bahçelere çim ve çiçek ekiyor, yol yapıyor. Asıl endişemiz şu; Türkiye’de 181 tane  vakıf ve devlet üniversitesi var, buralardan binlerce insan mezun oluyor, onlara gelecek sağlanmıyor. Bu durum ülkenin geleceğini de sıkıntıya düşürecektir.

“Tek yaptıkları makyaj”

Esnaf kepenk kapatıyor, yeni işyerleri açılmıyor, buna rağmen Erdoğan iktidarı ekonomik sıkıntıyı  kısmi makyajla düzgün gösteriyor. Kişi başına düşen gelir 10 veya 12 bin dolar iken, insanlar işsiz dolaşıyor. Hangi ailenin elinde kişi başına yıllık gelir 12 bin dolar var?

Hayvancılık bitmiş, samanı bile dışarıdan ithal eder duruma geldik. Gübrede ve mazotta sübvansiyon kaldırılmış… Yazın yat ve gemi sahiplerinin mazotu ucuz, ama traktör kullanan çiftçinin mazotu pahalı. İşte böyle bir ülkede yaşıyoruz.

“Hedef Ak Partili Belediyeler”

Demokrat Parti olarak yerel seçimlere hazırlandıklarını anlatan İl Başkanı Ün,yakın zaman içinde Ak Partili belediyelerle ilgili kamuoyuna çarpıcı açıklamalar yapacaklarını açıkladı. Muharrem Ün, şunları söyledi:

“Yerel yönetimlerle ilgili çalışma yapıyoruz. Çok yakın zamanda Akpli belediyelerle ilgili kamuoyuna açıklamalar yapacağız. Eylül sonuna doğru adayları tespit etmeye başlayacağız. Her yerde adayımız olacak. Seçmenimiz evinde oturuyor. Ya sandık başına gitmiyor, ya da emanet partilere oy veriyor. Türkiye’de ne iktidar var, ne de bu iktidarı takip edip gündem oluşturan ana muhalefet var. Demokrat Parti’nin eksikliği ve partimize duyulan ihtiyaç burada ortaya çıkıyor. Demokrat Parti iktidarında işçi de, memur da, emekli de, dul ve yetim de, esnaf da, halk da dünya refah seviyesini yakalayacaktır.

DSCF7048

“Bize güvenin”

Sakarya halkından kendilerine güvenmelerini isteyen Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Ün, “Bize güvenin” dedi ve şöyle konuştu:

“Sakaryalılara sesleniyoruz, onlardan partimize sahip çıkmalarını ve bize güvenmelerini istiyoruz. Bugüne kadar onları yanıltmadık, bundan sonra da yanıltmayacağız. Sözümüz sözdür…

“İktidara geliyoruz”

Çıkaracağımız adaylarla belediyelerde iktidar olacağız. Genel seçimlerde de Demokrat Parti  iktidar olacaktır. Tek güvendiğimiz milletin oyudur. Partimizin haberlerine televizyonlarda yer vermiyorlar. Bazı büyük, boyalı basın organları da bizi yayınlamıyor. Ama inşallah geleceğiz ve kabul ettire ettire gerekeni yapacağız”.

Haber: Hülya Sürücü

Share
1059 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ