logo

reklam

İlk başörtülü başkan adayı Adapazarı’ndan

BBP FOTO 2

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “başörtülü bayanlar belediye başkanlığına ve meclis üyeliğine aday olabilecek” açıklamasının ardından, Türkiye’de ilk başörtülü bayan belediye başkan adayı Adapazarı’ndan oldu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimler öncesinde ilk başörtülü belediye başkan adayını Sakarya’da açıkladı. Buna göre Türkiye’deki ilk başörtülü belediye başkan adayı Melahat Üzgün Çakır …

Alperen Ocakları Sakarya İl Başkanı Erdem Ercan’ın nikah törenine katılmak için Sakarya’ya gelen Destici, Adapazarı Belediye Başkan adayı Melahat Üzgün Çakır’a başarılar diledi.

BBP FOTO 1

Destici: “Adapazarı Çakır’a sahip çıkacak”

Genel başkan Destici, partisinin adaylık başvurularının 7 Ekim’de başlayacağını vurgulayarak, “Sakarya’da istisnai bir durumu gerçekleştireceğiz. Genel başkan kontenjanını kullanacağız. Bir kadın adayımızı Adapazarı belediye başkan adayı olarak açıklayacağız. Bu hanımefendi, Adapazarı’nda İkizce Müslüm Mahallemiz’in muhtarı… Melahat Üzgün Çakır hanımefendiyi partimizin Adapazarı belediye başkan adayı olarak açıklıyorum, başörtülü ilk kadın adayını da BBP açıklamış oluyor. Hayırlı uğurlu olsun. Adapazarı, bu kardeşimize sahip çıkacaktır. Adayımızı Adapazarı’na emanet ediyorum” dedi.

Çakır: “Başaracağız”

İlk başörtülü belediye başkan adayı Melahat Üzgün Çakır da, Destici’nin Adapazarı belediye başkan adaylığı görevini kendisine layık görmesinden duyduğu memnuniyeti ile getirerek, “Hani “yürü yürü” diye bir sloganımız var ya. Allah’ın izniyle biz de yürüyoruz. Gözünüz üzerimizde. Adapazarı’nda Allah’ın izniyle bunu da başaracağız” dedi.

İlk ve tek kadın muhtar

Öte yandan Türkiye’de ilk başörtülü belediye başkan adayı sıfatını kazanan BBP’li Melahat Üzgün Çakır, Sakarya İkizce Müslim Mahallesi muhtarlığını yürüten bir bayan olarak, Türkiye’de ilk ve tek bayan muhtar olma ünvanını da elinde bulunduruyor.

(Haber Hülya Sürücü)

 

 

 

Share
1045 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ