logo

reklam

İstanbul Dere Rekreasyon Projesi

istanbuldere (1)

 Sapanca Belediyesi Çayiçi Mahallesi’nden geçen İstanbul Deresi üzerinde rekreasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarını başlattı.

İlçenin dört biryanında hizmet atağına kalkan Sapanca Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, Çayiçi Mahallesi Yılmaz Caddesi üzerinde yol genişletme çalışması, asfalt, baskı beton, bordür çalışmalarına başladı. Yılmaz caddesine paralel geçen İstanbul Deresi’ni de ıslah eden ekipler dere içi kenarlarını taş duvarlarla ördü. Yılmaz Caddesi üzerinde yapılacak baskı beton kaldırım, yürüyüş yolu, oturma grupları, dekoratif aydınlatma sistemi, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile ilçede yeni bir yaşam alanı daha oluşuyor.

GKHN5544

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu çalışmalarla ilgili yaptığı konuşmada “ yaz aylarının sonlarına doğru çalışmalarımıza hız kattık, ilçemizde önemli projeler birer birer hayata geçirilirken, diğer yandan da ilçemizdeki mahallelerin imajını değiştirecek çalışmalar yapıyoruz. Çayiçi Mahallesi’nde bulunan Yılmaz Caddesi’ndeki yolu 6 metreden 9 metreye çıkarttık, İstanbul Deresi’ni temizleyerek taş duvarlarla ördük, dere kenarında yapılacak yürüyüş yolu, oturma grupları, bitki  ve peyzaj çalışmaları ve dekoratif sokak aydınlatmaları ile Çayiçi Mahallesi yeni bir yaşam alanına kavuşacak” dedi.

istanbuldere1

GKHN5455

GKHN4366

Share
2063 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ