logo

reklam

Kampüs Hattına 15 Yeni Araç Geliyor

Pistil; “İhale 30 Temmuz Perşembe. Hayırlı Olsun.”

Daha önce Kampüs Hattı için ihaleye çıkılacağı açıklanan 15 yeni özel halk otobüsü için gelinen son aşamayı açıklayan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Kampüs Hattı’nda başlattığımız iyileştirme çalışmalarımızı 30 Temmuz Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihale ile sürdürüyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 Fatih Pistil

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, Serdivan Esentepe Kampüs Hattı için daha önce kamuoyu ile paylaşılan 15 yeni özel halk otobüsü konusunda gelinen son aşamayı açıkladı. Yeni araçlar ile ilgili ihale hazırlıklarının tamamlandığını belirten Pistil, “Kampüs Hattı’nda başlattığımız iyileştirme çalışmalarımızı 30 Temmuz Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihale ile sürdürüyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 2

Kampüs İçin Gerekli Adımlar Atılıyor

Fatih Pistil, “Hatırlanacağı üzere daha önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve değerli Rektörümüz Muzaffer Elmas bir araya gelmiş, Kampüs hattı ulaşımı konusunda atılacak adımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlardı. Daha sonra üniversitemizin bilimsel yaklaşımları ve Büyükşehir Belediyemizin ulaşımda hizmet odaklılık tarzı yönetimi bir araya getirilmiş ve Sayın Başkanımız kampüs hattının 15 yeni araçla güçlendirileceğini müjdelemişti. Geldiğimiz noktada hat için artık ihale aşamasındayız. Gerçekleştirilecek ihalenin ardından Kampüs Hattı’nda başlatacağımız iyileştirmeler konusunda somut adımlar atmış olacağız” dedi.

 

İhaleden Kimler Yararlanabilecek?

Gerçekleştirilecek ihale ile ilgili de açıklamalarda bulunan Pistil şunları söyledi; “Açık ihale usulüyle gerçekleştirilecek ihalemize Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki halk otobüsü esnafı katılabilecek. Ayrıca şehir merkezinde hizmet sunan M plakalı minibüs esnafı da ihaleye katılım sağlayabilecek. Burada amacımız ulaşım konusunda bir standart yakalamak. Sayın Başkanımız ve değerli rektörümüzün de sıklıkla ifade ettiği gibi minibüsçü esnafımızı çağın gerekliliklerine uygun değişim ve dönüşümle buluşturmak. İhtiyaç duyulan hatlar için başlattığımız ulaşım filomuzu güçlendirme çalışmalarımız devam edecek. İfade ettiğimiz gibi; şehrimiz ulaşım güvenliği Büyükşehir’le güvende.”

 

 

Share
553 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ