logo

reklam

KANSERDER 10 yaşında

KANSERDER (65)

Kısa adı Kanserder olan Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği, Tuna Tan’da düzenlediği “10. Hizmet Yılı” gecesiyle, derneğin hizmetlerine destek veren kişilere plaketle teşekkür etti.

KANSERDER (64)

Bundan 10 yıl önce LÖSDER adıyla olarak kurulan ve daha sonda KANSERDER ismini alan Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği, kuruluşunun 10. yılını, Serdivan Tuna Tan Tesisleri’nde gerçekleştirdiği “10. Hizmet Yılı” gecesiyle kutladı. Geceye; CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aygün Kahya, Sakarya M.M.M.O Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çakırsoy, SASTOP Dönem Başkanı ve Türkiye AB Sakarya Temsilcisi Av. Ülker Önder Döker, Baro Eski Başkanı Av. Nihat Nalbantoğlu, RATED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman,  Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, SAKVA Genel Müdürü Mehmet Ersöz, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Utaş, İşadamı Muzaffer Güneş, İHH Sakarya Şubesi Başkanı Ruhi Ademoğlu, KANSERDER gönülleri, Medya mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Geceye katılan ve keman eşliğinde karşılanan davetlilerin yakasına, KANSERDER’in simgesi  olan “Yaşam için kansere farkındalık yeşil çiçeği takıldı.

KANSERDER (62)

Plaket ve Kitap

Gecede bir konuşma yapan KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar, 10 yıl boyunca yurt dışı ve yurt içinde yaptıkları faaliyetleri slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Bir lösemi hastası çocuğun öğretmenine yazdığı şiirin okumasıyla duygulu anların yaşandığı gecede; derneğin kuruluş esnasında ve sonrasında derneğin hizmetlerine destek veren kişilere teşekkür plaketi ve çıkaracağı ikinci kitabın gelirini KANSERDER’a bağışlama kararı alan  Yazar Yasmin Korkut’un “Aşk Tatmayana Başka” adlı 191 sayfalık Roman kitabı hediye edildi.

KANSERDER (66)

Destek ve Proje

Gecede; Royal-Art Kurucusu Sabahat Tan’ın KANSERDER için hazırladığı altı seramik, üstü Murano cam olan masaüstü abajur hediye etti. Hediye edilen abajur gecede açık artırmayla satılırken, gelen önerilerle satılmaktan vazgeçilerek, davetlilerden derneğe toplam 5 bin 950 TL yardım toplandı. Abajur ise tekrar derneğe bağışlandı. Canlı müziğin yer aldığı gecede ayrıca; Gönüllü SAÜ öğrencileri, KANSERDER için hazırladıkları projeyi anlattı. Projede hakkında bilgi veren Batuhan Uludağ, KANSERDER için anket yaparak, üniversitede büyük bir panel düzenleyeceklerini, daha sonra Çark Caddesi’nde gerçekleştirecekleri yürüyüş sonrası KANSERDER’e en çok bağışta bulunanlarla, katılacak ünlülerle birlikte futbol maçı oynayacaklarını sağlayacaklarını anlattı.

KANSERDER (67)

Gecede Plaket alan kişi ve kurumlar;

Rahmetli Ahmet Balcı. Rahmetli Atilla Okumuş, Ahmet İşgüzar, Akgün Altuğ, Ali Nuri Ergün, Arif Pırıldar, Ahmet Fındık, Ercan Demir, Emin Köse, Emel Özkan, Elif Kaya, Feridun Özdemir, Fatih Sarıcivan, Fatma Karacan, Rahmetli Hikmet Kırdar, Harun Tekmil, Halil İbrahim Balcı, Halime Bayraktar, İl Dernekler Müdürü Personeli, Kromel A.Ş, Kadir Köksal, Levent Koç, Muzaffer Güneş, Nihal Kılıç, Av. Nihat Nalbantoğlu, Orhan Ünver, Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Aile Birliği, Remzi Adıyaman, SAKVA, İHH Sakarya Şubesi, Selahattin Çakırsoy, Seyfi Mutlu, Sabahat Tan, SATSO, Sakarya Doğa Koleji, Sakarya VİB Turizm, Sakarya Lions Derneği, Saadet Konut Çöteli, Tuna Tan, Tarık Çakmak, Türkiye-Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, Utku Mercan, Ümit Varol ve Yasmin Korkut ile Medya’dan Adapazarı Akşam Haberleri, Anadolu Ajansı, Anadolu Gazetesi, Adapazarı Gazetesi, Bizim Sakarya, Yenihaber, Calipso Dergisi, Gözlem Dergisi, Sakarya Halk Gazetesi, Kanal 54, Yenigün Gazetesi, Yeni Sakarya Gazetesi, Zaman Gazetesi Duran Savaş, Sabah Gazetesi Sakarya Temsilcisi Hüseyin Cumalı, Show Haber Sakarya Temsilcisi Nurettin Eryılmaz, Cihan Haber Ajansı Salih Hamurcu ve TRT 1 Sakarya Temsilciliği”

 

Share
1327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ