logo

reklam
14 Şubat 2017

Karateciler Bulgaristan’da

44. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 17-19 Şubat’ta Bulgaristan’da düzenlenecek.  Türkiye Karate Federasyonundan (TKF) yapılan açıklamada, başkent Sofya’da gerçekleştirilecek şampiyonaya, 50 ülkeden bin 147 sporcunun katılacağı bildirildi.Organizasyonda bireyselde 33, takımlarda ise 4 madalya dağıtılacağı ifade edildi.

karateciler-bulgaristan-da

Şampiyonada Sakarya’dan Milli takımda sporcu olarak 48 Kg.’dave Hendek Karate takımından Duygu Yemenici,  59 kg.’da ise Sakarya Büyükşehir Belediye Karate takımından Rabia Kaplan Kadınlar genç kumitedetatamide (minder) başarı arayacak.

Avrupa şampiyonasında Meydan Kobaş’ın milli takım kafile başkanı, Hikmet Şaha Milli takım genel menajeri, Uğur Kobaş ise Avrupa Hakem Kurulu görevlisi ,Nurkan Kayacık ve Mustafa Solmaz ise antrenör olarak Bulgaristan’da ülkemizi temsil edecekler.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Fatih Çelikel; Karate ilimizde futboldan sonra en çok lisanslı sporcusu bulunan bir branş. Sakarya olarak Türkiye karatesinde söz sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Milli takımda yer alan ilimiz sporcu, antrenör, hakem ve yöneticileri ile birlikte tüm karate milli takımımıza canı gönülden başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

Geçen yıl alınan karar doğrultusunda, şampiyonada bu sene ilk kez 21 yaş altı kategorisinde takım kata müsabakaları da yapılacak. Kıbrıs Rum Kesimi’nde geçen sene yapılan şampiyonayı Türkiye, 10 altın, 3 gümüş ve 7 bronz madalyayla tamamlamıştı. Milliler, 20 madalyayla takım halinde Avrupa şampiyonluğunu kazanmıştı.

Share
1338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ