logo

reklam

Keleş“Hiçbir Müslüman Haram Yiyeni Korumaz,Haramıda Kollamaz”

İstanbul’da Bakanların çocuklarının da aralarında bulunduğu “yolsuzluk ve rüşvet” iddiaları ile ilgili operasyon hakkında CHP Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş “Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve dünya tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, bizleri ülkemizin kronikleşmiş sorunlarından biriyle yeniden acı bir şekilde yüzleştirmiştir” dedi.

131127107  131118105

 Keleş açıklamasını şöyle sürdürdü “Muhafazakar söylemleri dilinden düşürmeyen, “hortumları kestik” edebiyatı yapan zihniyetin boğazına kadar harama battığı gün yüzüne çıkmıştır. İnsanlara yapmış oldukları yolsuzlukları kabul edilebilir göstermek için “Bal tutan parmağını yalar” atasözü ile kabul ettirmeye çalışıyorlar. Hiçbir Müslüman haram yiyeni korumaz, haramı kollamaz. Bizim gibi Müslüman toplumlarda bu söylev tutmaz.

 Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolculuğuna çıktığımız günden bu yana ben ve ekip arkadaşlarım “Sakarya’yı Hz. Ömer adaleti ile yöneteceğiz” söylemini her yerde dile getirdik. Bu söylemi neden ön plana çıkardığımız ve kendimize parola edindiğimiz, sanırım ki son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine iyice anlaşılmıştır. 

 İşadamları, bakanlar ve çocukları, bürokratlar ve belediye başkanlarının da içinde olduğu bu skandal, daha buz dağının görünen kısmıdır. Yaklaşık bir Koç Holding büyüklüğünde 87 Milyar Euro paranın yolsuzluk ile iç edilmiş olması rezaleti tüm Ak Partili siyasilerin artık ömürleri boyunca omuzlarında taşıyacakları ağır bir yüktür. Buradan Ak Parti’de şu veya bu sebeple siyaset yapan ahlaklı, imanlı, dürüst insanları Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında temiz, ilkeli, dürüst ve şeffaf siyaset yapmaya davet ediyorum. 

 Ak Partili belediyelerin hemen hepsi hakkında toplumda kulaktan kulağa dolaşan bir sürü yolsuzluk, usulsüzlük ve talan iddiaları vardır. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bilemediğimiz tüm bu iddialar hakkında söylenebilecek tek söz “şuuyu vukuundan beter”dir. 

 SAKARYA’YI ŞEFFAF YÖNETECEĞİZ

 Biz Sakarya halkından şehrimizi yönetme yetkisini aldığımız takdirde temiz, ahlaklı, dürüst ve şeffaf bir yönetim uygulayacağımıza dair hep söz verdik, bu sözü tekrar veriyoruz. 

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanındaki billbordlarda sürekli kendisinin reklamını yapıyor. Temel görevlerini yerine getirmenin bile reklamını yapan bu zihniyetin kentimiz yönetiminden uzaklaştığı ve bizim iktidara geldiğimiz süreçte,  büyükşehir belediyesi yine billbordları donatacak. Ancak reklamla değil;

 Sakarya halkı yerel iktidarı bize tevdi ettiği takdirde her ay Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tüm harcamaları şeffaf bir şekilde o billbordlarda yayınlayacağız. Tüm ihaleler, davetler, satın almalar ve ödemeler halkımızın yürüdüğü sokaklara ve caddelere asılacaktır. 

 YETİM HAKKI YEMEM YEDİRTMEM

 Şeffaf yönetim ilkesinden asla ödün vermeyeceğiz. Yetim hakkı, kul hakkı Allah’a şükür bugüne kadar boğazımdan geçmedi, bu can bu bedende durdukça da inşallah geçmeyecek. Yönetimine talip olduğumuz Sakaryamız da da kul hakkı yedirmeyeceğiz, yetim hakkı yedirmeyeceğiz. Şeffaf siyasetin olmadığı yerde yolsuzluk, rüşvet, usulsüzlük, talan, yağma bunların hepsi gerçekleşir. 

 ÇARE ECEVİT KELEŞ’TİR

 Amacımız bu milletin parasının yine bu milletin ihtiyaçlarına, çocuklarının geleceğine, kadınlarına, yaşlılarına harcanması. Yatağa aç çocukların girmediği, okula gitmek için bin bir eziyet çeken yavrularımızın olmadığı, maddi imkansızlıklar yüzünde kaderine terk edilmiş yaşlılarımızın olmadığı bir Türkiye ve Sakarya için çare Cumhuriyet Halk Partisidir, çare Ecevit Keleş’tir.

 

Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ