logo

reklam

Keleş”Demokratik rejimlerin vazgeçilmez unsurların biride basın gelir”

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Açıklaması

20140104_87978604

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle tüm basın emekçilerimizin bu anlamlı gününü kutlarım. Demokratik rejimlerin vazgeçilmez unsurlarının başında gelen basın özgürlüğünün bugün ülkemizde geldiği nokta ortadadır ve bunu en iyi basın emekçilerimiz görmektedirler.

 Ak Parti iktidarı boyunca basın mensupları açısından mesleklerini yapmak adeta bir işkence haline gelmiştir. Kovulma tehditleri, yargı aracılığıyla yapılan baskılar ve kanunen ellerinden alınan hakları ortada dev bir sorun olarak durmaktadır. Bu sıkıntılar yerel medyamızda da açık bir şekilde yaşanmaktadır.

 2014 Mart yerel seçimlerinde Sakaryamız bize Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini layık görürse, her konuda olduğu gibi basın emekçilerimizin çalışma şartları anlamında üzerimize düşen görevi gerçekleştireceğiz. Basın mensuplarının mesleklerini yapma olanaklarını rahatlatmak adına kendileri için kuracağımız Medya Merkezleri ile, internet erişimlerini ücretsiz bir şekilde sağlayabilecekler ve orada işlerini yapabilmeleri adına her türlü gerekli konforu ve koşulu kendilerine sunacağız.

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel iktidara ulaştığı gün de, basın emekçilerinin ellerinden alınmış yıpranma ve tazminat hakları konusunda da Ak Parti iktidarının yaşattığı erozyon giderilecektir. Bizim tek amacımız, ülkemizi kalkındırmak; topluma hizmet sunan her meslek grubunun işini daha rahat yapmasını sağlayacak imkanları sunmaktır. Milletin, devleti denetlemek için en önemli bilgi kaynağı olan medyanın özgür olması, milletimizin özgür olması demektir.

Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ