logo

reklam

Kongrede Başkan Uncuoğlu ve Toçoğlu Birer Konuşma yaptı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun katılımı ile yapılan ,Ak Parti Sakarya 5.Olağan Kongrede Ak Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu,Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da birer konuşma yaptı.

231

İl Kongresi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu, “Sessiz Dünya’nın sesi, kimsesizlerin kimi olarak çıktığımız millete hizmet yolunda AK Teşkilatları olarak azim ve kararlılıkla görevlerimize sarıldık. Sakarya’da üye sayımızı 3 kat arttırarak 141 bine ulaştırdık. Seçim beklemeden 365 gün hemşerilerimizle birlikte olduk. Zor dönemlerde birbirimize karşı olan kardeşlik hukukumuzu daima canlı tuttuk. Sakarya’da kazanılan bu büyük başarılar için Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, 5. Olağan İl Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

241

Uncuoğlu’nun ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Partililer olarak bizler, yıllar önce, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizlerin öncülüğünde, bu halka sevdalanıp, kutlu bir medeniyet yolculuğuna çıktık. Ve bu medeniyet yolculuğumuzda hamdolsun rabbimiz bizlere hiçbir partiye nasip olmayacak başarılar lütfetti. Bu necip milletin hayallerini gerçekleştirmek için azimle mücadele ettik. Halkın iradesini egemen kıldık. Kimsesizlerin kimsesi, mazlum milletlerin umudu olduk. Daha güzel bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir dünya inşa etmeye çalıştık. Geldiğimiz noktada, bu insanlık davasının artık bir sahibi var, o da AK Parti’dir” diye konuştu.

251

Sakarya’nın yeni Türkiye yolunda en büyük katkıyı sağlayacak şehirlerden biri olduğuna da dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Sakarya’mızın 7 Haziran’da yeni bir zafere imza atacağından en ufak bir kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu davaya gönül veren, Ak Parti teşkilatında görev almış olan değerli arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ediyorum. Yeni görevi üstlenecek arkadaşlarımız da, birlik ve beraberlik içinde, partimizin misyonuna uygun olarak, Sayın Başbakanımızın vizyonu doğrultusunda önümüzdeki seçimlere kilitlenecekler. Partimizi daha ileri noktaya taşıyacakladır. Kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

261

Share
494 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ