logo

reklam

Mahkeme Heyeti, Richmond Otelde Keşif yaptı

29.11.2013 günü sabah Saat 09:30 ‘da Sapanca Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi gözetiminde, Rüstem paşa Mahallesi 12 Pafta 6 Ada 102 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Richmond Otel’de, Kadastro Teknikeri, İnşaat Mühendisi, Çevre Mühendisi, Jeoloji Mühendisi,

Mimar, Harita Mühendisi, Kadastrocudan oluşan Bilirkişi heyeti ile birlikte Sapanca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Sanık Erdinç Sözer, Müdafaa Avukatı Av. Burhan Fırat ve Müşteki Murat Albaş’ın da katılımıyla, 2013/158 E. nolu Richmond Otel davasının Keşifi yapıldı.

Keşif mahalli, Sanık Erdinç Sözer, katılan sanıklar müdafi müşteki Murat Albaş, Mahkeme heyeti ve teknik bilirkişiler ile birlikte gezilip, görüldü. Bilirkişilere Kroki çizdirildiği. Notlar aldırıldığı, Talimat verildiği, Fotoğraf çekmeleri ve ölçüm yapmaları istendi. Otelin sağ tarafında bulunan kıyı kenarındaki çitin bulunmadığının tespit edildiği. Ayrıca otelin faal durumda ve çalışır vaziyette olduğu tespit edildiği. Otelde sığınak olarak kullanılan herhangi bir bölümünün mevcut olmadığının tespit edildiği görüldü.

Sanık Erdinç Sözer savunmasında; Yapılan keşfe bir diyeceğinin olmadığını belirtti.

Sanıkların Avukatı; Yapılan keşfe bu aşamada diyeceğimiz bir şey yoktur dedi.

mahkeme_heyeti_bu_sabah_richmond_otelde_kesif_yapti..__(2)

Müşteki Murat Albaş; Yapılan Keşifte buranın İmara uygun hale getirilmediğini gördüm. Otelin halen faaliyette olduğunu gördüm. Raporlar açıklandıktan sonra beyanda bulunacağım dedi.

Keşif mahallinde yapılan incelemeler sonunda Mahkeme;

Bilirkişilere ayrıntılı Raporlarını hazırlamaları için 20 gün süre verilmesine karar verdi.

Davanın 4.Celsesi 24.12.2013 Salı günü, Saat 09.10’da Sapanca Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edecek.

www.sapancaajans.com

Share
1041 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ