logo

reklam

MARKA Kalkınma Kurulu Toplantısı Kocaeli’de Yapıldı

Halit Ucar

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı 2. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı bir önceki toplantı alınan karar gereğince Kocaeli Ramada Otel’de yapıldı.

Baskanlık divanı

Ramada Otel’de gerçekleştirilen toplantının  başkanlık divanını Sakarya Vali Yardımcısı Adem Saçan, Kocaeli Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Bolu Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu oluşturdu. Toplantının Divan Başkanlığını ise Sakarya Vali Yardımcısı Adem Saçan yaptı.

Toplantıya Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Niyazi ERUSLU, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Halit Uçar, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yard. Prof. Dr. Ali Demir MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut ve Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinden Kalkınma Kurulu üyeleri katıldılar.

Manset6

Kalkınma Kurulu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın danışma organıdır. Bölgenin sorunlarını ve fırsatlarını değerlendirme konusunda tavsiye kararları verir. Kalkınma Kurulu kamu (valilikler, yerel yönetimler, üniversiteler, vb.), özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından (dernekler, vakıflar, odalar, vb.) seçilmiş toplam 100 kişiden oluşur.

Başkanlık Divanı’nın oylama usulünü belirlemesinden sonra Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Halit Uçar ve Sakarya Ticaret Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un aday olduğu seçimlerde iki turlu oylama yapıldı. İlk tur oylamada Halit Uçar 38, Akgün Altuğ 27, Ayhan Zeytinoğlu 24 oy aldılar. İkinci tur da yapılan oylamada Akgün Altuğ 45, Halit Uçar 40 oy aldılar. Seçimler sonucunda Sakarya Ticaret Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ MARKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Halit Uçar ise MARKA Kalkınma Kurulu Başka Vekili seçildi.

Akgün altug

Kalkınma Kurulu Başkanlık seçiminden sonra MARKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Candan Umut Özden’in  2013 yılı Ajans’ın altı aylık Ara Faaliyet Raporu’nun sunumunu yapmasıyla toplantı sona erdi.

Ayhan Zeytinoğlu

Share
1150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ