logo

reklam
24 Şubat 2015

Marka Şehir Erenler’i inşa ediyoruz

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada “Marka Şehir Erenler” yolunda atılan adımları, gerçekleşen ve yapımı devam eden projelerini anlattı.

Yoğun katılım oldu

Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan Erenler İlçe Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç yaşanan yoğun aday adaylığı başvuruları ve yürütme kurulu toplantılarından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise önemli bir görüşmesi olduğundan dolayı katılamazken; Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayları, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Demirkapı, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

BSN_6902

İlçe Teşkilatımıza güveniyorum

Konuşmasının başında “Belediye seçimlerinde %54’lük bir oranla tüm olumsuzluklara rağmen içimizdeki irlandalılara rağmen tüm zamanların rekorunu kırdık” diyen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk konuşmasının devamında; “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu çıtayı çok daha yükseklere taşıdık. %75.48 ile şampiyonluğumuzu ilan ettik. Erenler’e bunlar yakışır. Ben İlçe teşkilatımızdan o kadar eminim ki 7 güzel insanı 7 Haziran akşamında Ankara’ya göndermiş olacağız” dedi.

BSN_6950

Projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor

Biliyorsunuz belediye seçimlerindeki en önemli sloganımız “50. Yılda 50 proje” idi. 2014 yılı Erenler’in belediye oluşunun 50. Yılıydı. Biz de iddialı bir söylemle yola çıkarak bu projemizi ilan ettik. Erenkart projesi ile Erenler ilçesindeki ihtiyaç sahipleri kendilerine verdiğimiz bu kartlara aylık belirli yüklenen miktarlarla belirli noktalardan alışverişini yapabilecek. İlk etapta 25 kişiye dağıttık. Çalışmalarımız devam ediyor. Online Görüntü Hizmetleri ile 7/24 şehir kameralarını izleyebilirsiniz. Web TV ile istediğimiz her yerden tüm Dünya’ya canlı yayın yapıyoruz. Çözüm Merkezi, Ar-Ge Proje Destek Birimlerimizi kurduk. Mevcut arklara su verilme projesini hayata geçirdik. Kaykay pistimiz, Hoş geldin Bebek Projemiz, İşkur hizmet noktamız, sağlık tarama hizmetlerimiz, Hizmet içi personel eğitimlerimiz, fikir at iz kalsın projemiz, Engelli Park, Ertem (erenler temizlik merkezi), amfi tiyatro, çocuklarımızı tarihle buluşturma projelerimiz olmak üzere 16 tanesini tamamlamış bulunmaktayız. Devam eden projelerimizden bahsedecek olursak Erenler İmam Hatip Lisesi, Erakom (Erenler Aile Koruma Merkezi), E-Belediyecilik, Sokakta İnternet Projesi, İlim Kültür Akademisi, Değirmendere Yayla Şenlikleri, Sosyal Alanlar ve Erenler Trafik Eğitim Parkı projelerimiz üzerinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm Projesi

Erenler Belediyesinin Türkiye’ye örnek olacak devasa Kentsel Dönüşüm Projesine de değinen Başkan Öztürk, “Yaklaşık 666 dönüm alanda başlattığımız 9 etaptan oluşan Kentsel Dönüşüm Projemiz hem alan büyüklüğü ile hem de içeriği ile Türkiye’de bir ilk olacaktır. İçerisinde 4000 konut, 1500 ticaret alanı, kongre merkezi, külliye, şehrin simgesi haline gelecek olan 10 katlı bir otel, sosyal donatı alanları, yaşam merkezleri ile birlikte 4 yıl gibi bir sürede tamamen bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Share
571 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ