logo

reklam

Meclis’ten Uluslararası Projeye Onay…

Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. 30 maddelik gündemin görüşüldüğü toplantıda, Türkiye’de ilk olacak Olimpik Kano Kürek Parkuru ile ilgili yürütülecek çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi’ne tam yetki verildi.

 140211201 140211202

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ilave 7 gündem ile toplam 30 madde görüşüldü. İlk 11 madde oy çokluğu ile kabul edilirken, MHP Grubu 10. maddeye ret oyu verdi. 11, 17, 19. maddeler ve 24 ile 30. maddeler arasındaki 7 madde ile toplam 10 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken;  18. madde Akyazı Belediyesi’ne iade edildi. Gündemde görüşülen 20. madde Hukuk Komisyonu’na havale edilirken; 21, 22 ve 23. maddeler oy birliği ile kabul edildi.

 

Olimpik Kano ve Kürek Parkuru

Mecliste görüşülen ve oy birliğiyle kabul edilen 21. madde ile Büyükşehir Belediyesi’ne Türkiye’de bir ilk olacak Olimpik Kano ve Kürek Parkuru için paydaş kurumlarla işbirliği gerçekleştirilmesi için tam yetki verildi. Kısa süre içerisinde hayata geçirilecek uluslar arası standartlardaki proje ile şehrin turizm hayatı daha da canlanacak.

 

Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ