logo

reklam

Mehmet İspiroğlu Çarşı Esnafını Gezdi…

“Esnafın gücü Türkiye’nin gücüdür” diyen Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, esnafları gezerek dertlerini dinleyip, sorunları hep birlikte çözeceğiz dedi.

140808108

“Esnafın gücü Türkiye’nin gücüdür” diyen Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, esnafları gezerek dertlerini dinleyip, sorunları hep birlikte çözeceğiz dedi. İspiroğlu, Gücü günden güne azalan özellikle küçük esnaf ve sanatkârlarımızı yeniden ayağa kaldırmak, ufkunu ve vizyonunu açmak ve ülke ekonomisini içerisinde varlığını hissettirmek ise örgütlü mücadelenin verilmesi gerekliliğine değindi.

140808108

Güç birliğinin oluşturulduğu STK’ların ana hedefleri arasında olması gereken esnafın, toplumun ve ekonominin istikrar unsuru ve orta direği olma özelliğini taşıdığının altını çizdi. İspiroğlu,” özellikle işletme sayılarının çokluğu, Karasu’da istihdama sağladıkları büyük katkı, bölgesel sosyoekonomik dengelerin kurulması ve ticarette azımsanmayacak bir paya sahip olma sebebiyle de tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde ve kentimizde ekonomik ve sosyal yönden büyük önem taşımaktadır. Çağı yakalayarak bilgi paylaşımını ve güç birliğini oluşturmalıdır diyen İspiroğlu,”ekonomik büyümeden esnaf, sanatkâr ve küçük işletmeler yeterli payı almalıdır, Karasu’nun bacasız sanayisidir esnafı. Esnafın yüzü gülerse Karasu’nun da yüzü gülecektir” dedi.

 

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ