logo

reklam

Mesut Gökdemir “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisinin basın”

Hak-iş il temsilcisi Hizmet-iş sakarya şube başkanı Mest Gökdemir,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

1312121011

Gökdemir, mesajında, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisinin basın olduğunu belirtti.

Bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan basının, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olduğunu ifade eden Gökdemir , şunları kaydetti:

“Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Öncelikle günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmıştır. Toplumların gelişiminde, basının her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli görevi yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün basın çalışanlarımızın ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, bu vesileyle Sakarya’da ve ülkemizin dört bir yanında halkımızın sesi olan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan her türlü ortam ve şartlarda görevini yapan basın yayın kuruluşlarının tüm yönetim ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar; başarılı çalışmalarının devamını dilerim.”

Share
678 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ