logo

reklam

MHP İl Başkanı Bülbül AKP hükümeti bürokrasiyi hedef seçti

mhp_sakarya_il_sakarya5

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Muhammed Levent Bülbül haftalık basın toplantısında, ulusal ve yerel gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Bülbül, yerel seçimlerde milletin AK Parti’ye gerekli cevabı vereceğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Muhammed Levent Bülbül “Yakın tarihin en ciddi “Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması” tüm engellemelere rağmen sürmektedir.

Çok ağır iddialar, izahı çok güç suçlamalar Başbakan ve hükümetini köşeye sıkıştırmakta, zora sokmaktadır.

Türkiye; çıkarından başka bir şey düşünmeyen, yandaşlarını gayri meşru yollarla zenginleştirmek için mücadele veren bir iktidarın yönetiminde can çekişmektedir.

AKP zihniyeti kanun dışı ilişkilerin yuvası; yolsuzlukları aklama, kayırma, koruma ve arkalama merkezine dönmüştür.

Hukukun üstünlüğüne uyması ve bağlı kalması gereken, bu kapsamda rüşvetin ve yolsuzluğun üstüne samimiyetle gitmesi şart olan AKP hükümeti bürokrasiyi hedef seçmiş, resmen taş üstünde taş bırakmamıştır.

Hükümet Anayasa ve yasalara göre suç işlemekte, arka arkaya yapılan yolsuzluk operasyonlarını manidar bularak suçun üzerini örtmeye yeltenmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya  İl Başkan Muhammed Levent Bülbül , “İktidarın foyası, yargının cılkı, bürokrasinin canı, devletin çivisi çıktı denilecek bir durumla Türkiye karşı karşıyadır” dedi.

17 Aralık operasyonu sonrasında hükümetin soğukkanlılığını büyük ölçüde kaybettiğini öne süren Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya  İl Başkan Muhammed Levent Bülbül, “Bu şartlarda bürokrasinin görevden alınma ve sürülme tehdidi altına sokulduğu açıktır. Hükümet yetkilileri panik halindedir. Bu nedenle her yolsuzluk operasyonuna karşı bir operasyonla cevap veriyorlar” dedi.

Bürokrasinin “AKP ile cemaat kavgasına kurban verilmemesi gerektiğini” dile getiren BÜLBÜL, “Hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet gibi devleti ve toplumu çürüten olgular zamana ve mekana tabi değillerdir. Bu nedenle de yolsuzluk, suistimal ve rüşvet operasyonlarının zamanı olmaz. Nerede, ne zaman olursa orada üzerine gidilmeli ve gereği yapılmalıdır” diye konuştu.

 “Amacı ne olursa olsun 17 Aralık’ta yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kamu adına büyük bir hizmettir” ifadesini kullanan BÜLBÜL, “AKP olanı biteni boğazına kadar battığı yolsuzluk ve rüşvet görüntülerinden çıkmak için kullanıyor. Gündemi değiştirerek, dikkatleri toplumsal duyarlılığı yüksek alanlara çekerek durumu en az zayiatla atlatmaya çalışıyor. İktidarın foyası, yargının cılkı, bürokrasinin canı, devletin çivisi çıktı denilecek bir durumla Türkiye karşı karşıyadır” dedi.

 Çözüm sürecinin gerçekte “bölge halkını PKK’lılaştırma” süreci olduğunu öne süren BÜLBÜL, “PKK teröristleri çözüm süreci sayesinde bölgedeki tüm şehir ve ilçelerde yerleşimlerini tamamlamışlardır. KCK sisteminin oluşmadığı, PKK silahlı teröristlerinin yerleşmediği yer ve bölge kalmamıştır” iddiasında bulundu.

 -“AKP HSYK’sı mı oluşturulmaya çalışılacaktır?”

HSYK ile ilgili kanun teklifinin anımsatılması üzerine BÜLBÜL, şunları söyledi:

 “Bu kurumları tepede tırnağa kendileri şekillendirdi. Başbakan çıkıp ‘yanlış yaptık, halktan özür diliyoruz, muhalefeti de demokratik olmamakla suçlamıştık, bunları da geri alıyoruz’ demesi icap eder.

 HSYK’yı değiştirerek bir AKP HSYK’sı mı oluşturulmaya çalışılacaktır? Bu kurum böyle yap boz, koy kaldır, dene yanıl sistemiyle yönetilecek bir kurum değildir. Ayrıca bu yapılanların, davaların adil bir şekilde gitmesini engellemeye yönelik olmaması gerekir.”

17 Aralık operasyonları ile ilgili hükümeti eleştiren Başkan Bülbül, “17 Aralık operasyonlarından sonra ortalık toz duman. Türkiye’nin omurgası çatırdatılıyor. Başbakanın meselenin kontrolünü nasıl gerçekleştireceği meçhul. Devletin en üst makamlarına kadar yolsuzluğun ulaştığı ortaya çıkmıştır” dedi.

AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarını şimdiye kadar açıklamamasını değerlendiren Başkan Bülbül, “AKP, belediye başkan adaylarının kim olacağını, dün olduğu gibi bugün de önemsememektedir. Adaylarını açıklamaktan imtina ediyorlar. Bu sefer millet onlara gereken cevabı verecektir” şeklinde konuştu.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde yaşanan görev değişiklikleri ile ilgili konuşan Başkan Bülbül, “Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde bazı değişiklikler yapıldığını görüyoruz. Demek ki Sakarya’da da çok ciddi bir gelişme olacaktı ki, iktidar böyle bir tedbir almayı uygun gördü. Sakarya AKP açısından önemli bir ildir” ifadelerini kullandı.

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın’ın kendilerini ziyaret ettiğini, kulübün sıkıntılarından bahsettiğini belirten Bülbül sözlerini şöyle sürdürdü: “Sakaryaspor’un 5 milyon TL’lik sıkıntısı olduğundan bahsettiler. Bunun top yekun bir sahiplenmeyle çözülebileceğini söyledik. Biz yerel iktidarda olsaydık, bu mesele kesinlikle hallolmuş olurdu”

Esnaf odalarının hiçbir kongresinde MHP’nin büyükşehir belediye başkan adayının neden katılmadığı sorusunu Orhan Ünver şöyle cevaplandırdı: “Esnaf odalarının hiçbir kongresine davet edilmiyoruz. Bir cenazede bir oda başkanı ile karşılaştım ve bu konuyu görüştüm. Bizim katılmamızın sıkıntı yarattığını söyledi.Zeki TOÇOĞLU MHP’den rahatsız.

MHP İktidar olsaydı Sakaryasporun başına  bunlar gelmezdi.Sakarya’ya bu kara günleri görmeyecekti

 

 

Share
752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ