logo

reklam

MHP Serdivan-11/10/2013 tarihli basın açıklamasında verilen süreniz doldu Sayın Alemdar ve Toçoğlu

20131011_104023

MHP Serdivan-11/10/2013 tarihli basın açıklamasında verilen süreniz

doldu Sayın Alemdar ve Toçoğlu

SAKARYA VE SERDİVAN’LI HEMŞEHRİLERİMİZE,

 Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe teşkilatı olarak, Sakarya  ve Serdivan için çok önemli olduğuna inandığımız konular için, 11/10/2013 tarihinde, MHP’li Meclis üyelerimiz ve Teşkilatımız olarak, Değerli Basın mensupları vasıtası ile, Büyükşehir Belediye Başkanı Sy. Zeki Toçoğlu ve Serdivan Belediye Başkanı Sy.Yusuf ALEMDAR’a, Hatırlanacağı gibi sorular sormuş ve cevaplanması için kendilerine süre vermiştik. O tarihten bu yana yönelttiğimiz sorulara hala cevap verilmediğini, Cevap veremiyenler, BU KONULARDA NE KADAR HAKLI OLDUĞUMUZU ve VEREBİLECEK CEVAPLARININ OLMADIĞINI GÖSTERMİŞTİR. Yani,

 EĞİTİM’de, SAĞLIK’ta, GELİŞMİŞ İLLER SIRALAMASINDA Sakarya’nın, Bırakın ilk 16 yı, ilk 50 il arasına bile girememesinin tek sorumlusunun, Akp’li Milletvekilleri ile Belediye Başkanları, yani kendilerinin olduklarını kabul etmişlerdir. 29 mart 2009’dan bu yana Büyükşehir Belediyesinin borç miktarı’nın % 95 oranında artmasının ve VERGİ YÜZSÜZLERİ listesindeki en borçlu 2. Belediyesi’nin, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin olmasının tek sorumlusunun kendileri olduğunu, verebilecek cevap bulamadıklarından, itiraf etmişlerdir. 62 Trilyona mal edilen yeni Terminal binası’nın maalesef hala İskanı yoktur ve  proje mühendisine olan 17 trilyon’luk borç konusu mahkemeye intikal etmiştir.

 İftira’lardan çekindiğini söyleyen Sy. Zeki Toçoğlu’na, Sakarya’lı Hemşehrilerimizin önünde, bunların iftiramı, gerçek mi olduğunu bir daha soruyoruz ? Maalesef yukarıdaki konuların hepsinin doğru olduğunu biz biliyor ve artık  BECERİKSİZ olduklarını yürekleri yetiyorsa itiraf etmelerini bekliyoruz.

Büyükşehir Belediyesi Bu kadar beceriksiz iken, Serdivan Belediyesi farklı mıdır ? Tabiiki değildir. Serdivan Belediyesi ve Başkanı Sy.Yusuf ALEMDAR’da Milletimizden ve Serdivan’dan hala gerçekleri saklamaya devam etmektedir.

 29 mart 2009 dan itibaren yaptığınız reklam harcamalarının miktarı ve kaynağını, Milletimize açıklayamamaktadır. Milletimizin vergileri ile gelir elde eden Belediyemiz, bu gelirleri, Milletimiz Hizmetine değil, Reklam’a harcamaktadır. Sadece kendi evi veya çatısı için gariban vatandaşlarımıza işletilen ruhsat ve imar kanunu bazı müteahhitlere UYGULANMAMAKTADIR. Serdivan Belediyesinden Ruhsat alıp, Ruhsata aykırı yapılan yapılar, Kanuna aykırı olmasına rağmen, hızla artmaktadır. Bu yapılara neden göz yumulduğunu ve hangi müteahhit’lerin kollanıldığını Yusuf Başkan açıklayamamaktadır.

   Şehrimizde ve Serdivanda yıllardır sosyal alan sıkıntısı yaşanırken, Ramazan ayında verilen iftar yemeklerini MHP teşkilatı olarak desteklememize rağmen, iftar’ların maliyetinin, kimler tarafından nasıl KARŞILANDIĞINI ve  İftarları hazırlayan firmaya, Serdivan Belediyesinden ihalesi yapılmadan nereyi işletme hakkının verildiği sorusunada, maalesef Serdivan Belediye Başkanı Sy.Yusuf Alemdar cevap verememektedir.  Gerçek şudur ki;, işletme hakkı, kötü bir kelimede olsa kimlere PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR ?

 Serdivan Belediyesinin Peyzaj işleri için, 2009 dan bu yana ne kadar harcama yaptığını ve Peyzaj işlerini hangi firmanın aldığını açıklayamamalarının sebebi nedir ? Bırakın 2009 dan bu yanayı, sadece 2012 yılında Peyzaj işleri için harcanan 400.000 TL nereye harcanmıştır ?  Peyzaj işlerini ALAN FİRMA SAHİBİNİN Her Serdivan haberinde, Yusuf Başkana internet ortamında methiyeler düzmesinin amacı NE OLABİLİR ?

 Çubuklu köyündeki bedelsiz arazi kiralaması olayı hala aklımızda iken, Kazımpaşa ve Mahalle haline getirilen köylerimize, seçimden sonra yapılacak şuulandırma (18. MADDE UYGULAMASI ) hazırlığı hakkında, halkımızdan bilgilerin seçimden dolayı saklandığı tarafımızca malum olup, hala Milletimize saf muamelesinin yapılması, bulunulan Makama asla yakışmamaktadır.Yeni yapılmasına rağmen, Bir saat yağan yağmurda, sular altında kalan Belediye Binasının, yapımını üstlenen firma, Belediye Başkan Yardımcısına Makam aracı’nın hangi gerekçe ile tahsis edildiğinin açıklanmamasının sebebi Milletimizden UTANILMASIMIDIR ?

 Görüleceği üzere, Milletimize gerçekleri açıklamak yerine, belediye bütçesini reklamlara harcamakla buzdağının üstü örtülmeye çalışılmaktadır. Her ne hikmetse seçimden hemen sonra ( 29 mart 2009 yerel seçimi) Çalınan belediye kasası ve evrakların hesabını, Milletimize veremeyenler, Belediyeyi iyi yönetiyoruz diye yaptıkları reklama, kendileri bile inanmaya başlamıştır. Fakat MHP İlçe Teşkilatı olarak, Serdivan Belediyesinin nasıl yönetildiğini, kimlerin Nasıl kollandığını, Belediye Bütçesinin Nasıl heba edildiğini, Belediyenin Nasıl Borçlandırıldığını, Milletimize anlatmaya Devam edeceğiz.

 30 Mart 2014 te Milletimizin Parasını kendi çıkarları için harcayanlardan kurtulma zamanıdır. 4 Dönem 20 yıldır Şehrimize hiçbirşey vermeyenlerden kurtulma ve hesap sorma zamanıdır.  M.H.P. Serdivan İlçe Teşkilatı bu kutsal göreve taliptir ve Milletimize en iyi şekilde bu görevi layıkıyla yapacağına söz vermektedir. Saygılarımızla…

 MHP Serdivan İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu

Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ