logo

reklam

MHP Serdivan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

MHP Serdivan
Milletimizin yüce bir iman ve inançla büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emsali görülmemiş bir şekilde verdiği bağımsızlık mücadelesi ile kurulan Cumhuriyetimizin 90. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz.

    Geçmişten günümüze Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve birçok kez tarihe yön veren zaferlere imza atmıştır. Kurtuluş Savaşı da binlerce şehidimizin kanıyla yazdığı bu savaşlardan biridir ve sonuçları itibari ile Türkiye ve Dünya tarihine yön vermiştir. Yüce kahramanlarımız, bu zaferi dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanarak, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurarak, vatana sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımızı güçlü bir şekilde ortaya koymuşlardır. Bu özelliğiyle Kurtuluş Savaşı; cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık ile vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını Allah yolunda feda eden, şehitlerimizin destanıdır. Ve bu destan sonunda da Cumhuriyetimiz kurulmuş ve bugünlere gelmiştir.

      Tarihin her sayfasında ecdadımız üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiş ve bu vatanı bizlere emanet bırakmıştır, bugün bizim üzerimize düşeni de bizler azim ve kararlılıkla yerine getirmeliyiz. Bu ülkeyi, bu vatanı, bu cumhuriyeti her zaman koruyup, kollamalıyız.

     Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, övgülerin en güzeline layık olan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimizle kutlarız… 

MHP Serdivan İlçe Teşkilatı
Share
877 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ