logo

reklam

MHP Serdivan Toçoğlu ile Alemdar’ı Topa Tuttu

serdivanmhpkahvaltı23

MHP Serdivan İlçe Yönetiminin düzenlediği basın toplantısında Ak Parti’li Büyükşehir Belediyesi ve Serdivan Belediyesine sert eleştiriler yöneltildi

Milliyetçi Hareket Partisi  Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleriyle birlikte Tuna Tan Restoranda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Aydoğan Arslan da hazır bulundu.

Basın Toplantısına ülke gündemini değerlendirerek başlayan Başkan Kurtulan, yerel yönetimlerin de milletten gerçekleri saklamaya çalıştığını söyledi.

Kurtulan”Milliyetçi hareket partisi Serdivan ilçe teşkilatı olarak, Sakarya ve Serdivan için çok önemli olduğuna inandığımız gerçekler için toplanmış bulunmaktayız Bildiğiniz üzere, ülkemiz bugünlerde çok zor bir sınavda geçmektedir.

Neredeyse artık TÜRK kelimesinin bile yasaklanacağı bugünlerde,hala milletimizden gerçekler saklanmaktadır. Yerel yönetimlerde bile, milletimizden hizmet için toplanan vergilerle,her köşe başında,görsel ve yazılı basında, boy boy kendi reklamlarını yaparak,

Gerçekleri, milletimizden çok profesyonelce saklamaktadırlar. Sakarya’yı inceleyip,mevcut AKEPE’li belediye Başkanlarına baktığımızda,sanki şehirdeki tüm problemleri bitirmişler ve Sakarya ile serdivan’da problem yokmuş gibi davranmaktadırlar.

Bizim niyetimiz kimseyi suçlamak, karalamak değildir. Ancak Milletimizin merak ettiği ve cevap verilmeyen konuları, ilgili yerlere tekrar tekrar hatırlatmakta görevimizdir. Şimdi tüm Sakarya ve serdivan halkının gözü önünde soruyoruz;

Sakarya  16 büyükşehir belediye’sinin içinde olmasına rağmen;

 EĞİTİM’de, Sakarya, bırakın ilk 16’yı, NİYE İLK 50 il arasına girememektedir?
SAĞLIK’TA, Sakarya, bırakın İlk 16 ‘yı , NİYE en iyi sağlık hizmeti alan ilk 50 il arasına yoktur?

GELİŞMİŞ İLLER SIRALAMASINDA , Sakarya,bırakın ilk 16’yı NEDEN 11 yıldır ilk 50 il arasında değildir?

2001 den bu yana,Sakarya ‘ya hiçbir büyük altı yapı yatırımı yapılmamasına rağmen,29 mart 2009 dan  bu yana belediyenin borcu NEDEN %95 oranında artmıştır?

 VERGİ YÜZSÜZLERİ listesindeki en borçlu 2.belediye olan, Sakarya büyükşehir belediyesi,bu borçlar konusunda ne yapmayı düşünüyor?

 MHP Serdivan Belediye Meclis üyesi, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyon üyesi  Adnan Kayabaş:” 62 trilyona mal edilen yeni  terminal binası’nın  İskanı var mıdır? Proje mühendisine olan 17 trilyon’luk borcun mahkemeye intikal etmesinin sebebi nedir?

 100 m.Ara ile yapılan 2 adet orta garaj, maalesef şehrin ihtiyaçlarını karşılamyor ve şehrimizdeki trafik sıkışıklığının  arttırıyor.şehirde yaşanan bu trafik keşmekeşliğinin sorumlusu kim dir. Yapılan trafik düzenlemelerinin halkımıza maliyeti nedir?
Bulvar da trafik çilesinin önüne geçmek için,yeni cami den itibaren 4 tane ışıklandırma yaparak çözüm sağlanmak istenmiş, fakat aksine trafik adeta içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Şehir merkezindeki park problemi bitmeden trafik problemi bitmeyecektir.
 
Milletimizin evinin veya işyerinin önünü bile parkomat firmasına kiralayanlara soruyoruz; parkomatları alan şirket yıl yıl Sakaryaspor’a ne kadar maddi destekte bulunmuştur?

MHP Meclis  Grup Başkanımız Enver Özdemir

 MHP Meclis  Grup Başkanımız Enver Özdemir:”Başkan Yusuf Alemdar Soruyor,29 mart 2009 dan itibaren yaptığınız reklam harcamalarının miktarı ve kaynağı nedir? Milletimizin vergileri ile gelir elde eden belediyemiz, bu gelirleri reklam yerine milletimizin hizmetine harcaması gerekmiyor mu?
 Serdivan belediyesinden ruhsat alıp ruhsata aykırı yapılan yapılar, kanuna aykırı değimlidir? Kanuna aykırı yapılan bu yapılara göz yumulmasının sebebi nedir? Şu anda bu durumda kaç müteahhit’in yapısı mevcuttur? Sadece kendi evi için uğraşan faribanlara işletilen kanun, bazı müteahhitlere de uygulanmakta mıdır?
serdivanmhpkahvaltı4
 Gölpark projesi için, işletme ihalesi yapılmadan burayı işletme hakkı,kime,neden,hangi şartlarda verilmiştir?
 Şehrimizde ve serdivanda yıllardır sosyal alan sıkıntısı yaşarken, ramazan ayında verilen iftar yemeklerinin olmasını, bizde MHP teşkilatı olarak destekliyoruz.
Fakat bu iftar’ların maliyeti,kimler tarafında nasıl karşılanmıştır? İftarları hazırlayan firma, serdivan belediyesinden ihalesi yapılmadan işletme hakkı kazandığı bir alan var mıdır? Merak  ediyoruz.
 Serdivan belediyesi peyzaj işleri için 2009 dan bu yana ne kadar harcama yapmıştır? Peyzaj işlerini hangi firma almaktadır?

çubuklu daki bedelsiz arazi kiralaması olayı hala aklımızda iken, kazımpaşa ve mahalle haline getirilen köylerimize, seçimden sonra yapılacak şulandırma(18.madde uygulaması hazırlığı hakkında, hakkımıza seçimden önce bilgi verecek misiniz?

 Şu anki yeni yapılan belediye binasını yapan firma, Serdivan belediyesine makam aracı tahsis etmiş midir? Etti ise neye dayanarak bu tahsis gerçekleşmiştir?
 MHP İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, toplantının devamında Serdivan ile ilgili görüşlerini dile getirdi.
 Kurtulan’ın açıklamalarının devamı şu şekilde:
 Serdivan AKP’e teşkilatı ve başkan Yusuf Alemdar, gizlice yaptırdıkları anketlerde, MHP’nin oy oranın görüp te, korku dağları ile tanışmışlardır. Bu korku, yaptıkları işleri ellerine gözlerine bulaştırmalarını sağlamıştı. 4,5 yıldır asfalt  atılmayan yollarımıza, seçim öncesi asfalt atmak, milletimiz saf yerinde koymaktır.
Ama biz  MHP olarak, yeter ki Milletimiz hizmet alsın anlayışında olduğumuzdan dolayı,yaptıkları bu seçim çalışmalarına bile seviniyoruz. 4-5 özel teşebbüsün açtığı cafe’ler neticesinde “serdivan’ı Paris zannedenler,” milletimizi arık kandırmanın kolay olmadığını, 30 mart 2014 te inşallah anlıyacaklardır.
 serdivanmhpkahvaltı16
“Serdivan’ı iyi yönetiyoruz” deyip, her tarafa sınırsızca reklam harcaması yapanların,daha internet sayfasını bile yönetemediği  ortaya çıkmıştır.
 Milletimizden gerçekler saklanmaktadır.
Bakın hep beraber takip edeceğiz. Sorduğumuz sorulara hiç cevap veremeyecekler, yada yine MHP ne, belediye tabelasında T.C. ibaresini kaldırdıklarında yaptıkları açıklamada olduğu  gibi iftaralarla saldıracaklardır. İftira mukaddes dinimizce büyük günahlardandır. Bu sebeple sorumlulardan iftira değil, cevap bekliyoruz. Belediyecilik şeffaf’lıktır. 

Ama bugün yaptıklarının ortaya çıkmasından korkanlar, MHP li Meclis üyelerinin encümen kararlarını incelenmesinden bile korkmaktadır. Encümen kararlarının fotokopisini almak istediğimizde, “kanunen veremeyiz” cevabını vermektedirler. Korkacak bir şeyiniz  yoksa, neden encümen kararlarını milletimizde gizliyorsunuz? Kanunlara, imar işlerinde, ihalelerde ihtiyaç yok mu?

 Serdivan’lı  hemşehrilerim,  dönem(20 yıldır)dir belediyeyi yönetenlerin ne yaptıklarını görmek ve ipliklerini pazara çıkarmak için bu dönem MHP’nn iktidara gelme zamanıdır.
Daha güzel bir Sakarya , daha güzel bir serdivan için,bu dönem MHP olarak milletimizin bizi tercih etmesini istiyoruz. Biz çıraklık, kalfalık,ustalık diye oy istemiyoruz, bu şekilde oy isteyenlerin nelerde usta olduğunun artık belgelerle çıkması için milletimiz ile beraber
 ARTIK YETER diyoruz. 

ARTIK YETER  Umutsuzluğa gerek yok

KORKMA ÇARE VAR!ÇARE  MHP.

 

Share
885 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ