logo

reklam

Milletvekili Özkoç ‘Ya Keleş, Ya Dünya’

 CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Sakarya İl

Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Birçok

partilinin ve CHP kadın kollarından da çok sayıda

ismin takip ettiği basın toplantısında basın

mensuplarının bir çoğu toplantıyı takip etmekte

zorlandı.

131224118

YA KELEŞ YA DA DÜNYA

Özkoç basın toplantısında Sakarya Büyükşehir adayları konusunda açıklama yaptı. Özkoç: “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut olan iki aday adayımız Ecevit Keleş ve Raşit Dünya’nın haricinde bir üçüncü kişinin aday gösterilmesi söz konusu bile değildir” dedi.

ENVER TOÇOĞLU İSMİ ASILSIZ

Kamuoyunda son günlerde sıklıkla konuşulan “CHP’de üçüncü aday olur mu?” söylentilerine açıklık getiren Özkoç böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Enver Toçoğlu isminin bir gazetede duyurulduğunu söyleyen Engin Özkoç: “Enver Toçoğlu kendisine teklif yapıldığını söylemiş. Hatta Genel Başkanımızın eski bir sendikacıyı devreye soktuğu iddia edilmiş bu haberler tamamen asılsızdır. Benim haberim yok, genel başkanımızın haberi yok, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımızın haberi yok! CHP Milletvekili olarak bu kadar iddialı açıklama yapıyorum, o zat hala kendisine teklif yapıldığını iddia ediyorsa ya çıkıp kimin teklif yaptığını söylemeli, ya da o teklifi yapan çıkıp teklif ettiğini doğrulamalı” diye konuştu.

ADAPAZARI ADAYI KİM OLACAK?

“Ecevit Keleş ve Raşit Dünya ikilisinden birinin adaylığının açıklanmasının ardından diğer ismin de Adapazarı Belediye Başkanı olarak mı açıklayacaksınız?” Sorusunu yanıtlayan Engin Özkoç: “Bu şekilde alınmış bir kararımız yok. Sakarya’da en fazla oyu kiminle alacağımızı düşünüyorsak onu açıklayacağız. Adapazarı için büyükşehire aday olmayan aday yapılacak diye alınmış bir kararımız yok” dedi.

PM’DE SAKARYA GÖRÜŞÜLMEDİ

Raşit Dünya isminin MYK’da kabul edildiği ancak CHP PM’de itiraz edildiğiyle ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç: “Böyle bir durum olmadı. PM’de bende vardım, Sakarya ismi PM’ye hiç gelmedi. Şu anda herhangi bir adayımıza daha yakın duran bir karar alınmış değil” diye konuştu.

ÖNÜMÜZDKİ HAFTA AÇIKLANABİLİR

CHP’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayının önümüzdeki hafta içinde açıklanması için büyük çaba sarf ettiklerini anlatan Engin Özkoç: “Yeni yıla kalmaması için uğraşıyoruz. Önümüzdeki hafta açıklayabiliriz. Ancak yine de Ocak ayının başlarına kalma ihtimali de hiç yok diyemem” dedi.

ADAYLAR İÇİN ÇAPRAZ ANKETLER BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayının nasıl belirleneceğini de açıklayan Engin Özkoç: “Ecevit Keleş ve Raşit Dünya ile ilgili olarak çapraz anket yaptırıyoruz. Hem yüz yüze hem de telefonla arayarak iki adayımız hakkında bilgi alıyoruz. Bu anket çalışmalarımıza başladık, anket çalışmalarımız biter bitmez büyükşehir adayımızı açıklayacağız” dedi.

CHP’NİN TEK KADIN ADAYI ZEHRA GÖK

Topantının sonunda CHP’nin tek kadın adayı olan Zehra Gök ile fotoğraf çektiren Engin Özkoç: “Biliyorsunuz CHP Arifiye adayımız Zehra Gök hanımefendidir. Kendisine inancımız tam. Seçimlerde partimize büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ