logo

reklam

NE GÜNLERE KALDIK POLİTİKA TİCARET OLDU

Tahminen 50 Yıl evveline Dönüyorum.O zamanın siyasetçileri,Halkın Mutluluğunu düşünerek,Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin SINIRLARINI Muhafaza etmeye gayret göstererek PARASAL Çıkarını Pek Düşünmüyorlardı.İNANMIYANLAR TARİH SAYFALARINA ve Bu gün yaşayan SEKSEN Yaşında olan Değerli Vatandaşlarımıza SORSUNLAR..Halkın çıkarlarını düşünen vede Atatürk ilkelerine bağlı olan Eski Siyasetçiler,bu fani dünyada Çok Az Kaldı.Kalan eski siyasetçilerde,bir köşeye oturmuş SESSİZCE Olup bitenleri İzliyorlar..

SESLERİNİ Çıkaramıyorlar..ÇÜNKÜ, Onları savunacak Toplum Bireyleri Kalmadı.SOL Sosyal adaletsizliği,Ortadan kaldırıp HAKÇA Bir DÜZEN Kurmak ister.EMEKTEN Yanadır.SÖMÜRÜYE karşıdır.ÖZGÜRLÜKÇÜDÜR,BARIŞÇIDIR,LAİKTİR.Ama,SOL Tarih boyunca Hep İHANETE Uğramıştır.Bugünkü siyaset PARA KAZANMANIN Aracı haline Geldi..

SEÇİLENLER Sefa Sürerken,,SEÇENLER Kutsal olan BİR Oy’unu. Ufak bir çıkar uğruna Satan SEÇENLER—Daha sonra yedikleri,KAZIĞI Görseler bile, DİN-İMAN Edebiyatı yapanların peşinden KOŞMAYA Devam Ediyorlar..ÇIKARCI Siyasetçiler,DİN—İMAN Edebiyatı yapanlar,VİCDANLARINDA ALLAH Korkusu olmayan,SEÇİLMİŞLER Var Olduğu müddetçe Bence Bu CAHİL Toplumun İKİ YAKASI Asla bir araya Gelmeyeceği gibi ,Bu fani Dünyada ACI Çekecek vede KÖLELİĞE Devam edecektir.. SİZE En basit bir Misal vereyim.

SEÇENLER Aslı SEÇİLENLER İse VEKİL. Seçenlerin Sosyal Yaşam Tarzı..Ayda, Tahminen 1400 ytl. Seçilmişin Yaşam Tarzı- 7 İle 17 Milyar Liradır..

ismail aydın copy

Ayrıca Seçilmişin EK Avantajları Vardır.ŞİMDİ Soruyorum Sizlere BU NASIL BİR VİCDAN ADALETİ.Ama,SEÇENLER Halen SUSMAYA Devam Ediyor.Kafasını KUMA Sokmuş, KIÇI ve AYAKLARI Dışarıda, SOPAYI YEDİKÇE,,MUTLU Oluyor.HER GEÇEN GÜN,AKILLANACAĞIMIZA Adeta Cahilleniyoruz ve KAZIKLARI YİYORUZ.

Demek ki,

KABAHAT SEÇİLENLERİN DEĞİL.

KABAHAT,SEÇENLERİNDİR.

Başka SÖZE GEREK YOK..

Yazan:İsmail AYDIN

Share
504 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ