logo

reklam

Öğrenci Konseyi “Pankart Provokasyon, sorumlu SAÜ yönetimi”

SAÜ Konsey Başkanı Yavuz Selim SALMAN katlamalı harç ile ilgili yapılan basın açıklaması sonrasında Sakarya Üniversitesi kampüs kafeteryasında açılan pankartı “provokasyon” olarak yorumladı.

OGR2

Salman, yaşanan olaylar ve konuya ilişkin basında çıkan haberler üzerine sosyal medya hesabından yayınladığı duyuru metninde yaşananlar için şu yorumu yaptı:

“KONSEYE MAL EDİLMEK İSTENDİ”

“Medyaya yansıyan haberlerde, bugün üniversitemizde yaşanan üzüntü verici hadiselerin öğrenci konseyine mal edildiğine şahit olmaktayız. Öncelikle hakikate istinaden oluşturulmamış bu ithamları reddediyor ve itham sahiplerinin gazetecilik ahlakına binaen tekzip yayınlamasını umuyoruz.

OGR

“ETİK DIŞI VE MANTIKSIZ”

Öğrenci konseyi olarak hadiselerin vuku bulduğu mahalde yaptığımız tek faaliyet basın açıklaması olmuştur. Katmalı harç konusunda en başından beri öğrencinin yanında yer alan tavrımızı daha da gür bir nida ile dile getirmek adına yaptığımız basın açıklamasından sonra, ben ve temsilci arkadaşlarım mahalden ayrılmış bulunmaktaydık. Şahsımın bulunmadığı bir ortamda vuku bulan hadiseleri öğrenci konseyi gerçekleştirmiş gibi yansıtmak etik dışı ve mantıksızdır.

“SORUMLU SAÜ YÖNETİMİ”

Bizler üniversitemizin böyle olaylarla anılmasını arzu etmemekteyiz. Günler öncesinden sosyal medyada hazırlığı yapılan bu eylemin, katmalı harç kisvesi altında art niyetler taşıdığını üniversite yönetime ilettik ve nitekim düşüncelerimizde haklı çıktık.

Yaşanan bu hadiselerin müsebbibi öğrenci konseyi değil, art niyetli bir eylemin doğuracağı sonuçları dikkate almayan ve olası olayların engellenmesi adına hiçbir tedbir uygulamayan üniversite yönetimidir.

 “ANADİLDE EĞİTİM-CHARLİE HEBDO-HARÇ”KIYASLAMASI

“Katlamalı harç”la “Anadilde eğitim ve Charlie Hebdo” ne kadar birbirinden alakasız ise SAÜ Öğrenci Konseyi ile yaşanan hadiseler aynı nispette alakasızdır.

Şu ana kadar her konuda öğrencinin yanında yer alan tavrımız
ve seksen bin öğrencinin resmi temsil organı olma şuuruyla yaptığımız
çalışmalar hepinizin malumudur. Bizler öğrenci konseyine şahsi görüşlerimizi
yansıtmamaya ve sadece öğrenci meseleleriyle alakadar olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Share
420 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ