logo

reklam

Orhan Ünver,Sapanca da Stk ve esnaf ziyaretlerinde bulundu…

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sapanca’da STK’ları ziyaret ederek esnaflarla buluştu. Esnaf ve vatandaşlara projelerini anlatan Ünver teşkilat toplantısında ise AKP’li belediyelere göndermelerde bulundu.

140105102 140105103

 Seçim çalışmalarını hızlandıran MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, beraberindeki MHP İl Başkan Yardımcıları ve yöneticileriyle birlikte Sapanca’da temaslarda bulundu. İlçe girişinde partililer tarafından konvoy eşliğinde karşılanan Ünver, ilk olarak ilçe teşkilatında partililerle kısa bir süre sohbet etti. Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ve Belediye Başkan adayı Oya Arapoğlu’yla birlikte merkezde bulunan esnafları ve kapalı Pazar yerini gezen Ünver, burada yoğun ilgiyle karşılaştı. İlçe esnafı ve pazarcı esnafını dinleyerek onlarla sohbet eden Ünver, yapılan ikramları da geri çevirmedi.

 140105104 140105105

Esnafların belediyeye ödedikleri para, vergi, iş durgunluğu gibi sorunlarını dinleyen Ünver, esnafın sırtına yük bindirilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Esnaf demek kendi ayakları üzerinde durabilen, ekonomiye can katan, istihdam sağlayan ve devlete yük olmadan vergisini ödeyen demektir. Esnaf camiasına yük olmak değil, onların desteklenmesi gerekir. Anayasa da bile böyle bir hüküm var. Adapazarı bir ticaret yani esnaf şehridir. Biz esnafımızın, korunması, kollanması adına her şeyi yapacağız” dedi.

140105106 140105107

Daha sonra Sapanca Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Ünver ve beraberindekiler 20’ye yakın muhtarla köylerde bulunan sorunlar hakkında istişarelerde bulundu. Sapanca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Sapanca Ziraat Odası, Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Sapanca Şoförler ve Otomobilciler Odasını da ziyaret eden Ünver, sektörlerin temsilcileriyle buluştu. Farklı meslek alanlarında yaşanan sıkıntıları dinleyen Ünver, sorunlara karşı çözüm önerileri ve projelerini paylaştı.

Son olarak seçim bürosunda düzenlenen programda ilk olarak Sapanca Belediye Başkan adayı Oya Arapoğlu konuştu. Daha sonra konuşan Orhan Ünver ise, burada 200 aşkın partili ve vatandaşlara seslendi. Ünver, ülkemizde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, “ Bakın ülkemizde ortaya çıkan bir yolsuzluk olayı sonrasında yaşananları iyi takip edin. Başbakan çıkmış meydanlarda hakimi, savcıyı ve polisi tehdit ediyor” dedi. Büyük bir baskı ortamı oluşturulduğunu söyleyen Ünver, “Sakarya’da bunun izlerini de görebilirsiniz. İnsanları konuşmaya korkar hale getirdiler” dedi.

 

Yerel seçimlerde MHP’nin iktidar olacağını ifade eden Ünver, “Biz meydanların sesine kulak veriyoruz. Milletimizin iradesi ve teveccühü bizi işaret etmektedir. 30 Mart Türkiye için milat olacaktır. MHP’nin zaferiyle millet hizmetle tanışacaktır” dedi. AKP’ye göndermelerde bulunan Ünver, “İnanın AKP’nin bu belediye başkanlarını bizim belediye başkan adaylarımız belediyeye memur bile yapmazlar. Büyükşehir Belediye  Başkanı başta olmak üzere onlar bizim vizyonumuzu hayal bile edemezler” dedi.

 

Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ