logo

reklam

Orhan Ünver,Yusufiyeli Cengiz Akyıldız ın Cenazesine katıldı

İstanbul Esenyurt’ta MHP Seçim Bürosu’na yapılan saldırı sonucunda hayatını kaybeden Yusufiyeli Cengiz Akyıldız için kılınan cenaze namazında binlerce kişi katıldı. 

140127114 140127115

Saldırı tüm yurtta büyük tepki toplarken, ülkücü şehit Akyıldız’ın cenazesine yurdun dört bir yanından katılım oldu.Cenazeye Erenler İlçe gezisi programını iptal eden MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, İl Başkanı Levent Bülbül, İl yöneticileri ve diğer ilçelerinde belediye başkan adayları katıldı.Cenaze için İl Başkanlığı tarafından otobüs kaldırılırken, Sakarya Ülkü Ocakları’da İstanbul’a akın etti.

Sakarya’dan yüzlerce ülkücü cenazeye katılım sağlarken, attıkları sloganlarla tepkilerini ve üzüntülerini dile getirdiler. 
MHP Büyükşehir Belediye Başkana adayı Orhan Ünver, saldırıyı nefretle lanetlediklerini belirterek, MHP’yi kimsenin engelleyemeyeceğini söyledi. 
140127116 140127114
Asla oyuna gelmeyeceklerini söyleyen Ünver, “45 yıllık bu davada çok çetin yollardan geçtik. Yağlı urganlarla, işkencelerle bu hareketin neferleri çile çekti can verdi” dedi.Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’a Allahtan rahmet dileyen Ünver, yakınlarına ve ülkücü camiaya başsağlığı ve sabır diledi.
Share
1020 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ