logo

reklam

Özel okulda FETÖ/PDY araması!

Sakarya’nın Serdivan İlçesi’ndeki özel bir okulda Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla bir okuldaki belge ve bilgisayarların kopyaları alındı.

b33b7cdd-4ab0-423b-a4cc-024e10170fee

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladığı iddia edilen Serdivan’da bulunan bir okulda arama yapıldı. Vergi dairesi memurları ile birlikte okula gelen polis ekipleri okuldaki bilgisayarların hard disklerinin kopyalarını alırken, vergi memurları da okulun mali durumunu inceledi. Okulda yapılan inceleme devam ederken operasyonda gözaltı yapılmadı.

0a560443-a7dd-4d10-ae71-f49cbff8f32f

SAKARYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN ARAMAYLA İLGİLİ OLARAK ŞU AÇIKLAMADA BULUNULDU:

“Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile Vergi Dairesi Başkanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde, FETÖ/PDY terör örgütüne finansal destek sağlayıp, örgüt bünyesinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen özel bir eğitim kurumunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden aldırılan arama ve el koyma kararına istinaden FETÖ/PDY Terör Örgütüne Finansal Destek Sağlamak, 213 sayılı Vergi Usul Kanuna Muhalefet Etmek ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçları kapsamında arama yapılmış, özel eğitim kurumundaki aramada ele geçirilen delil niteliğindeki belgeler ile bilgisayar kütüklerindeki incelemeler ise halen devam etmektedir.”

Share
554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ