logo

reklam

ÖZTÜRK: Günü Geçmiş Borç Yok

Kentsel Dönüşüm’de vatandaşın mağdur olmayacağını ifade eden Erenler Belediye Başkan Adayı Cavit Öztürk, günü geçmiş borçlarının olmadığının altını çizdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

140207115 140207115

 ÖZTÜRK KONUK OLDU

Adalet ve Kalkınma Partisi Erenler Belediye Başkan Adayı Cavit Öztürk, 89.3 frekansında yayın yapan Radyo Net’te Parantez programına katıldı.  Belde iken son ve ilçe iken Erenler’in ilk belediye başkanı olan Cavit Öztürk yeni döneme ilişkinde açıklamalarda bulundu. 2009 seçimlerinde söz verdikleri 16 projeden sadece ikisini halkın istekleri ve ortaya çıkan çeşitli durumlar nedeniyle gerçekleştiremediklerini ifade eden Öztürk, bunlarla ilgili yeni dönemde çalışma yapacaklarını ifade etti.  Aday adaylık süreci ile ilgili de, “Partinizden en fazla aday adaylık başvurusu yapılan ilçelerden biri Erenler’di. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz. Ayrıca diğer adaylara göre sahaya geç inmiş oluyorsunuz. Bu bir dezavantaj olur mu?”sorularını yanıtlayan Öztürk, “Çok aday adayının çıkması bizleri memnun etti. Demek ki Erenler belli noktaya geldi. 2004 yılında yaklaşık 1 ay kala adaylık netleşti. Tanınırlık sıfırdı. Bugün yaklaşık 2 ay var. 10 yıllık tanınırlık var. Söz verdiklerimizi yaptık. Kırsal alandan çalışmalara başladık. 10 yılda yapılanlara bakarak halkımız bize oy verecektir. “ dedi.

 “GÜNÜ GEÇMİŞ HİÇ BORÇ YOK”

Aynı zamanda halen Erenler Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Cavit Öztürk 10 yıl boyunca “enkaz aldık” demediklerinin altını çizdi. Ancak gerçekler doğrultusunda bir karşılaştırma yapıldığında 25 milyon TL borçla belediyeyi devraldıklarını ifade eden Başkan Öztürk, “Borç 6,5 milyon TL’ye düştü. 294 personelimiz vardı. 139’a düştü. Günü geçmiş işçi, özel ve devlet kurumları dahil hiç borç yok.” diye konuştu.

 KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSU:
“VATANDAŞ MAĞDUR OLMAYACAK”

Belediye Başkan Adayı Cavit Öztürk programda Erenler İlçesi’nin önemli projelerinden Kentsel Dönüşüm’e de değindi. Bunun Türkiye’nin en geniş alana sahip projesinin olduğuna vurgu yapan Öztürk şunları kaydetti, “666 dönümlük bir alan var. 3 yılda bitmesini hedefliyoruz. Elbette ihaleyi alacak firmadan sonra bu netleşecek. Ancak tamamı bitmese de bu süre zarfında yüzde 75-80’i bitecektir. Proje belli bir kesime yönelik gelen eleştirilere ve sorulara da gelince. O kesimle ilgili alan 15 bin metrekare. Bu proje oranın 40-45 katı alanda yapılıyor. Ayrıca vatandaş da mağdur olmayacak.”

 BAŞARI DİLEDİ

Erenlerin muhteşem insanların yaşadığı bölge olarak niteleyen Cavit Öztürk vatandaşlardan dualarını beklediğini ifade etti. Öztürk yine programda, “SP adayı eski partiliniz. MHP adayı da öyle. Farklı bir seçim olacak. Bu konuda görüşünüz nedir?” sorusuna da şu karşılığı verdi, “Ben buradan tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Onlar hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. Herkesin kararına saygılıyım.” Öztürk ayrıca söyleyeceklerim bir gönderme olarak algılanmaması şeklinde ifadeler kullandıktan sonra şunları da sözlerine ekledi, “1984 yılından itibaren siyasetin içerisindeyiz. Gemiyi terk etmedim. Dediğim gibi herkese saygı duyuyorum ama aday gösterilmeseydim de gemiyi terk etmezdim.”  Tarım arazilerinin korunması gerektiğinin altını çizen Cavit Öztürk ayrıca şehrin girişinin güzelleştirilmesi ile ilgili çeşitli projeler yapıldığını ifade ederken 3 yıl içerisinde de Et-Balık’ın kalkacağını da kaydetti.

Share
589 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ