logo

reklam
09 Mart 2015

Panta’dan ASKF yeni yönetimine yaylım ateşi!

ASKF Başkan Adayı Sinan Panta, futbol sahalarında hakemlere karşı yapılan şiddet olaylarını kınadı. Panta, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, yeni seçilen ASKF yönetiminin sakarya amatör sporuna zarar verdiğini ve ülkeye rezil ettiğini öne sürerek, görevini layıkıyla yerine getirmesi hususunda uyardı.

İşte ASKF Başkan Adayı Sinan Panta’nın ASKF yeni yönetimini hedef alan o açıklaması: 

sinan-panta-askf-baskanligi-icin-adayligini-acikladi-IHA-20141215AW270891-1-t

 “SAKARYA AMATÖRÜ NEREYE GİDİYOR?”

7 Mart 2015 Cumartesi günü futbol sahalarımızda hakemlere karşı yapılan şiddet olaylarından dolayı sahaya çıkmama kararı alan Hakem Camiamızı, 11.Bölge Merkez Hakem Sorumlusu Fahir ERSOY ikna ederek sahalara çıkmalarını sağladı. “Sizler sahaya çıkıp müsabakalarınızı yönetin, ben de Cumartesi günü Sakarya’ya gelerek Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ve Futbol İl Temsilciliği ile de toplantı yaparak konu hakkında gerekli görüşmeleri yapacağım” demiş.

“SUSAYIM DİYORUM, OLMUYOR”

Susayım, konuşmayayım, kimin ne hali varsa görsün, cezasını çeksin diyorum, ama yine dayanamıyorum ve konu Sakarya Amatör Spor Kulüplerinin hakları olduğu için de uzak kalamıyorum ve gerekenleri hiç kimseden çekinmeden dile getiriyorum.

“UYARIYORUM”

Son zamanlarda Sakarya Amatörüne zarar veren A.S.K.F Başkanı ve Futbol İl Temsilcisini, görevlerini doğru yapmaları konusunda uyarıyorum. Daha 2 ay önce yapılan seçimlerde verdikleri sözleri tutmadıklarını görünce de çıldırıyorum. Bunlara oy veren delegeleri de verdikleri oylarına sahip çıkıp haklarını aramaya davet ediyorum.

“NEDEN YAPTIRIM UYGULANMIYOR?”

Aileler çocuklarını Spor Sahalarında dayak yesinler, küfür yesinler diye spora yönlendirmiyorlar. O zaman A.S.K.F ve Futbol İl Temsilcisi neden yaptırımları uygulamıyorlar, şirinleri oynuyorlar? Hakemlerin yazdıkları raporları neden Disiplin Kuruluna göndermiyorlar? Çift sarı karttan atılan, ama raporda hakeme aşırı küfürü görmezden gelerek kendileri karar verip bir müsabakadan men aldı diyebiliyorlar. Yarın daha ağır olaylar yaşansın diye mi uğraşıyorlar? Yeter artık yeter…

“REZİL EDİYORLAR”

Kısa bir süre önce Siyasilerin de desteğini alarak göreve gelmiş olan bu yönetim Sakarya Amatörünü ileriye götürmek yerine, Türkiye’ye de rezil etmeye devam etmektedir. Hangi Televizyon kanalını açsak Sakarya Amatöründe yine bir olay mı yaşandı demekten kendimizi alamıyoruz.

“YÖNETEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİ”

A.S.K.F Başkanı Yılmaz KUZEY müsabayı 4 dakika uzatıp, 92.dakikada pozisyon gereği kural uygulayan ve verdiği o karar sonrası dayak yiyip maçı tatil eden Hakeme ‘ ne olur yani dayaktan sonra maçı tatil edeceğine 2 dakika daha oynatıp müsabakayı bitirseydin” diyorsa vah halimize ki, vah vah vah… Bu Başkanı bize layık görenlere vah vah vah… Yönetim Olarak yaptırımlar uygulamaktan uzak bu Yönetim Sakarya Amatörünü yönetemeyeceğini de böylece göstermiş oldu…”

(Haber Hülya Sürücü)

Share
590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ