logo

reklam

Rahim Varol dan Açıklama..

Türkiye Büro Sen Sakarya Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol Memur Sen hakkında açıklama yaparak, üyelere gönderme yaptı.

2475911

Başkan Rahim Varol:

4688 Sayılı yasa çıktığı tarihten 2009 yılına kadar Türkiye Kamu-Sen yetkili sendika olarak çalışanlar için bir çok kazanım elde etmişken 2009 sonrası toplu görüşmenin ,toplu sözleşmeye döndüğü günden bu güne Memur-Sen yetkili sendika ama bir türlü etkili bir sendika olamadı.

Çalışanlar bir çok hak kaybına uğradı. İkramiyeleri ,yol paraları, mesaileri ellerinden alındı. Özelleştirme mağduru 4-C liler kadro vaadiyle kandırıldı.

Çalışanlar vergi dilimine girdi,%2’lik zamlar gördü. Yetmedi iş güvencesine göz dikildi. Memura verilen zamlar daha eline geçmeden alındı.

Hal böyleyken yetkiliyim diyen sendika halen kurumlarda rahat rahat gezip iyi kazanımlar aldık diyorlar. Üye yapıyorlar. Oysa ki sendikacılıkta önce istersin istediğini alamazsan eylem yaparsın yine taleplerin karşılık görmezse mahkeme yoluna gidersin.

İş güvencesi memurun en önemli kazanımıdır. Hakkıdır. Ama bugün gelin görün ki 657 de değişiklik yaparak çalışan kavramının getirilmesi söz konusu ,ancak yetkiliyim diyen sendikadan ses seda yok.

Hedefleri sadece 1 milyon üye

Şimdi bu sendikaya üye olan memurlara ve bu sendikanın yetkililerine soruyorum. Zaten yetkili değil misiniz? Temel harcamalara %10-%100 arası zam yapılmasına rağmen 3 Toplu sözleşmede memura %2 leri ,123 TL.leri %3 leri %5-6 ları reva görmediniz mi? Memuru enflasyon farkından dolayı %1.8 zarara uğratmadınız mı? Memuru masada yok saydırmadınız mı?

Share
488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ