logo

reklam
24 Mayıs 2016

Şaban Dişli Genel Başkan Yardımcısı mı Oluyor…

Ak Parti yeni Genel Başkanı Binali Yıldırım ile MKYK’ya ilk kez giren Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin Genel Başkan Yardımcısı olacağı konuşuluyor.

131027213

Ak Parti’de Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığa gelişi ile partide taşlar yerinden oynadı. Eski birçok bakan ve genel başkan yardımcısı yeni dönemde görev almayacak.

Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’ın istekleri doğrultusunda oluşturacağı genel başkan yardımcıları ve kabine ile ilgili kulislerde farklı isimler telaffuz edilmeye başlandı.

Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ile öteden beri gelen yakınlığı Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin de üst makamlara gelmesine neden olacağı yorumlarına neden oluyor.

Şaban Dişli’nin Yıldırım’ın çatı ekibinde yer alacağı ve MKYK ile bu görevini birlikte götüreceği ifade ediliyor.

Sakarya’da Dişli yakınları ve Ak Parti Teşkilatı tarafından heyecan yaratan bu beklenti ile ilgili net açıklama 23-24 Mayıs 2016’da açıklanması beklenen Kabine ile netlik kazanmış olacak.

Öte yandan Ak Parti Sakarya Milletvekili ve MKYK üyesi Şaban Dişli’nin yeni danışmanlık ekibi kuracağı söylentileri gündemde.

Dişli’nin olası Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi halinde daha önceden Ak Parti eski Milletvekili Recep Yıldırım’ın Danışmanlığını yapmış olan Resul Dalkıran’ın kendisine danışmanlık hizmeti vereceği konuşuluyor.

Share
765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ