logo

reklam
07 Mart 2015

Sağlıklı Nesiller İçin

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Çocuklar belirli yaşlara gelmeden madde bağımlılığı konusunda gerekli bilgiye sahip olmalılar. Uyuşturucunun ne denli kötü sonuçlar doğurabileceğini anlayabilmeliler. Bu konuda tüm topluma görevler düşüyor” dedi.

 SaÄŸlık Ä°ÅŸleri Dairesi BaÅŸkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda açıklamalarda bulundu. 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nın bu konuda önemli bir bilinç oluşturabileceğini ifade eden Sarı, “Gençlerimizin madde bağımlılığından kurtulmaları konusunda tüm toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı oldukça yaygın bir hale geldi. Orta öğretim çağlarındaki gençlerimiz, kötü niyetli kişiler tarafından bağımlı hale getiriliyor” diye konuştu.

Ölümcül Sonuçlar

Sigara ile başlayan kullanımların ilerleyen dönemlerde kimyasal içerikli uyuşturucu maddelerine bağımlılık ile devam ettiğine de değinen Sarı, “Özellikle kimyasal madde içeren tehlikeli alışkanlıklara çocuklarının buluşmaması konusunda ailelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklar belirli yaşlara gelmeden madde bağımlılığı konusunda gerekli bilgiye sahip olmalılar. Uyuşturucunun ne denli kötü sonuçlar doğurabileceğini anlayabilmeliler. Bu yüzden madde bağımlılığında hepimizin sorumluluğu söz konusu” dedi.

Tüm Kurumlara Görev Düşüyor

İlkokul çağlarında alınacak eğitimlerin de önemli olduğuna vurgu yapan Aydın Sarı, “Veliler çocuklarının nerelerde bulunduğunu, nerelerde vakit geçirdiklerini her zaman takip etmeliler. Genç nesillerimizin kötü alışkanlıklardan korunmasında kurumlara, kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine ve özellikle de ailelere büyük görevler düşüyor. Tüm sağlık çalışanları ve ailelerin bilinçli olarak çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek gibi önemli görevleri var. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi kötü alışkanlıklar konusunda bilinçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Share
1740 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ