logo

reklam

Şahin “Kadın sorunlarının çözümü Meclis”

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Reyhan Şahin, kadın sorunlarının çözümünün meclis olduğunu söyledi.

Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, hem 8 Mart için organize ettikleri etkinlikleri sıraladı, hem de “Artık kadınlar ölmesin istiyoruz, adalet ve eşitlik istiyoruz” vurgusu yaptı.

skr

Av. Reyhan Şahin’in mesajı aynen şöyle:

“BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI”

“Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak 8 Mart kapsamında 3 proje gerçekleştiriyoruz. Bunlardan ilki “Gerçeğim, geleceğim, hayallerim” konulu yarışma idi. Resim, fotoğraf, makale, şiir vs gibi yollarla kadınlarımız kendilerini ifade etsinler istedik. Yarışma için yoğun başvuru oldu. Başvuruların 16 Mart’a kadar uzatılması için de çok talep geldi. Bu talepler üzerine süreyi uzattık.

SİYASİ PARTİLERE MEKTUP

Sorunların çözümünün parlamento olduğu düşüncesinden hareketle siyasi partilerin il başkanlıklarına birer mektup iletmeye karar verdik. Randevu talep ettik ve hazırladığımız mektupları il başkanlıklarına teslim ettik. Ak Parti İl Teşkilatı, Ankara ziyareti nedeniyle randevuyu iptal etti. 3 siyasi partiye mektupları ilettik.

PANEL

Yine Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 9 Mart Pazartesi günü saat 16.00’da bir panel organize ettik. Baro binamızda gerçekleştirilecek olan “Kadınların siyasi yaşama katılımı engeller ve çözüm önerileri” konulu panelde kadın sorunları tartışılacak.

Taciz, tecavüz, katledilme, kadını yoksul ve işsiz bırakma gibi sorunların çözümünün meclis olduğu kanaatindeyiz. Kadınlar “çözen taraf” olmalı diyoruz.

“ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ VAR”

8 Martlarda kadına yönelik şiddet ve kadın cinsinin katliamına dur demek istiyoruz. Bu konunun ciddi biçimde araştırılıp, çözümü için önerilerimiz var.  Bunları da yüksek sesle söylemeye devam edeceğiz. Yalnızca kadınlara ait olmadığını düşündüğümüz demokrasi sorununun da çözümünün meclis olduğu kanaatindeyiz. Artık kadınlar ölmesin istiyoruz, adalet ve eşitlik istiyoruz”

Share
538 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ