logo

reklam

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Basketbol Takımımızın Yanındayız

IMG_4471

Basketbol Takımımızın Yanındayız

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediye Spor Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu ve takım antrenörlerini makamında ağırladı. Yeni kurulan Basketbol Şubesi’nin şehir adına önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Hep birlikte, şehrimize sahip çıkıyoruz. Basketbol Takımımızın, şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyor, göreve gelen yeni yönetimimize, hocalarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Sizlerin yanındayız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde kurulan Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu ile Basketbol takımı antrenörlerini makamında ağırladı. Gerçekleştirilen ziyarette; Basketbol Şubesi Başkanı Akgün Altuğ, Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, A Takım antrenörleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu hazır bulundu.

Şehre önemli katkı sağlayacak

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde, Basketbol Şubesi’nin kurulmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Basketbol Şubesi’nin, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Oluşturulan Yönetim Kuruluna, göreve gelen antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Hep birlikte, şehrimize sahip çıkıyoruz. Bu tür branşlar; şehir adına, şehrin kalitesini yükseltmek adına büyük yarar sağlıyor.

IMG_4442

Tesisleşme adına önemli projeler

Sportif faaliyetlerin yürütülmesi adına, şehir genelinde çağdaş projelerin hayata geçirildiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Sakarya’da tesisleşme adına da önemli hamleler gerçekleştiriliyor. Serdivan’da yapılan 5 bin kişilik kapalı spor salonu, tüm branşlarda vatandaşlarımızın hizmetinde. Vatandaşlarımız, aileleri ile rahat bir şekilde spor salonlarına gidip, müsabakaları izleyebilecek.  Basketbol Takımımızın, şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyor, göreve gelen yeni yönetimimize, hocalarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Sizlerin yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Toçoğlu’na teşekkür

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Basketbol Şube Başkanı Altuğ, verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti. Altuğ, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun desteği ile Basketbol takımımız kuruldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şehrimiz adına her alanda sürdürdüğümüz birlik ve beraberlik, inşallah aynı şekilde devam edecek. Öncelikli hedefimiz, Basketbol Takımımızı bir üst lige çıkarmak. Bu yönde güçlü bir yönetim oluşturduk ama bir iki isim ilave edebiliriz. Başkanımıza desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum, inşallah hep birlikte büyük başarılara imza atarız” şeklinde konuştu.

Hedefimiz bir üst lig

A Takım Baş Antrenörü Ali Burgul ise, “Hedefimiz, A takımını bir üst lige çıkarmak ama Sakarya’da basketbolun tanınırlığını da arttırmamız gerekir. Şehrimizde, basketbol adına gerçekten bir potansiyel var. Aynı zamanda alt yapıyı da organize edip,  kadromuzu buradan gelecek oyuncularla takviye etmemiz gerekir. Bu yönde bir çalışmanın kulübümüze de önemli katkıları olacaktır. Basketbol branşında yapacağımız çalışmalar, şehrimizi bütünleştirir” dedi.

Share
1018 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ