logo

reklam
13 Mayıs 2016

Sakarya şehit ateşiyle yandı…

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’de Çukurca Çığlı Üs Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin ve helikopter kazasında da 2 askerin şehit olduğunu açıkladı.

25d715eb-b60f-401c-855c-

Çatışmada şehit olan Astsubay Üst Çavuş Mekan Şahin’in Arifiye Hacıköy Mahallesi’nden Aynur Şahin’in eşi olduğu öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesi’nde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir” denildi.

 25d715eb-b60f-401c-855c-f946cda1788a

Açıklama şöyle devam etti: “Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup, operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Öte yandan çatışmada şehit olan Astsubay Üst Çavuş Mekan Şahin’in Arifiye Hacıköy Mahallesi’nden Aynur Şahin’in eşi olduğu öğrenildi.

Şahin bu sabah Hakkari Yüksekova’da şehit oldu. Hakkari Yüksekova’da çıkan çatışmada şehit olan Mekan Şahin’in Kırıkkale Ballı Şeyh’e kayıtlı olduğu öğrenildi. Şehit Şahin’in eşi Aynur Şahin ise Arifiye’deki baba evinde bulunuyor.

Share
972 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ