logo

reklam

Sakarya’daki Kardeşlik Dünya’ya Örnek

Aynı Duaya Amin Diyoruz

Programın açılış konuşmasında söz alan Bağlar Mahallesi Muhtarı Hikmet Altun, Başkan Toçoğlu’nun çağrısı ile gerçekleşen Kardeşlik Buluşması’ndan duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Altun’un ardından konuşan İl Başkanı Kılıç, Türkiye’nin tüm renkleri ile aynı kaderi paylaştığını ifade etti. Kılıç, “AK Parti bir ümidin adresidir. 13 yıllık sürece bir bakalım. Belki de hayal bile edemeyeceğimiz hizmetler hayata geçirildi. Biz birlikte büyük bir aileyiz. Aynı şeye gülüyor. Aynı dertle dertleniyor. Aynı duaya amin diyoruz. Kardeşliğin diliyle konuşmamıza engel hiçbir şey yok” diye konuştu.

4

Sakarya Türkiye Haritasıdır

Sakarya’nın küçük bir Türkiye haritası olduğuna dikkat çeken Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde yaşayan her bir etnik kimlikten hemşerimizin destekleri ile Sakarya’ya uzun yıllardır hizmet ediyoruz. Sakarya’yı kardeşlik coğrafyası yapan her bir vatandaşımızın güvenine halel getirmemek adına gece gündüz çalıştık. Sizleri mahcup etmemek için gayret sarf ettik. Yerel yöneticiler olarak elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz. ‘Her şeyi tamamladık’ demiyoruz. Daha yapılacak çok işimizin olduğunu biliyoruz. İyi niyetle eksiklerimizi tamamlamaya devam ediyoruz. Bundan sonra da bu böyle devam edecek” şeklinde konuştu.

5

Türkiye’ye Örnek Kardeşlik

Toçoğlu, “Bu işleri yapmak güç ve istikrar ister. Bunu iyi anlamalıyız. Ankara’da güçlü ve tek başına iktidara gelen bir hükümet olmaması hizmetlerin de aksamasına sebep olur. Biz o dönemleri yaşamış insanlarız. 1999 Depremi’ni birlikte yaşadık. Aldıkları borçla memurlarına maaşlarını ödeme çabası veren verimsiz koalisyon dönemlerini unutmadık. Hepimiz aynı gemide yol alıyoruz. Şehrimiz de Türkiye’ye örnek bir kardeşlik coğrafyası. Sakarya’da sorun yaşamadık, yaşamayacağız. Böyle umuyor ve dua ediyoruz. Hepimizin bir siyasi görüşü var. Ancak şunun farkına varalım: bu seçim sadece bir parti seçimi değil. Güçlü ve birlikte olmak için beraberce hareket etmeye ihtiyacımız var” dedi.

Batı Neyse Doğu da Odur

Programın devamında söz alan AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Eronat, “5 gündür Sakarya’dayım. Şu 5 günde birçok etnisiteden vatandaşımızla tanıştım. Sakarya’nın bir kardeşlik coğrafyası olduğunu gördüm. Sakarya barışın şifresini çözmüş. Barışın şifresi hoşgörüdür. Güneş doğudan doğar ancak barış da Sakarya’dan Türkiye’ye yayılacaktır. Sakarya’daki kardeşlik Dünya’ya örnek. AK Parti, ‘batı neyse doğu da öyledir’ dedi. Yıllarca ihmal edilen güneydoğuya birçok dev proje kazandırıldı. Sorunlarımızın hepsi çözülmedi. Akan kanın durması en önemli sorunumuz. Siyasete barışa katkı sağlayabilmek için girdim. Biz kavgalı değiliz. Bu kanı durdurmaktan başka şansımız yok. Bu şans da AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesiyle mümkün olabilir” ifadelerini kullandı.

6

Tehditlere Prim Vermeyeceğiz

Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise, şunları söyledi; “Tehdit, şantaj ve korku siyasetiyle oy isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Güneydoğulu, Doğulu kardeşlerimiz de buna izin vermez. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak 1 Kasım’dan sonra da öncelikli meselemiz terör konusu olacak. ‘78 milyon kardeştir’ diyoruz. Kimliğini sormadan, kim olduğuna bakmadan her bir vatandaşımız bizim için önemlidir, değerlidir. Koalisyon hükümetlerinin başbakanları kardeşlik için taşın altına göğüslerini koyabilir mi? Bu yüzden tek ve güçlü bir iktidar şart. Kardeşlik için bu elzem bir konu. Siz değerli kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz. İnadına barış, inadına kardeşlik diyoruz.”

Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ