logo

reklam

Sapanca Gölü’nde Büyük Temizlik

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Sapanca Gölü’nde kuraklığın neden olduğu çekilme sonrası kıyılarda ortaya çıkan katı atıkları temizlemek için büyük bir temizlik çalışması gerçekleştirecek. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, 6 Ağustos Çarşamba günü yaklaşık 150 personelle gerçekleştirilecek çalışmaya vatandaşların da gönüllü olarak katılabileceğini belirtti.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Gölü’nde büyük bir temizlik çalışması gerçekleştirilecek. Konu hakkında bilgi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bilindiği üzere Sapanca Gölü’nde ciddi bir çekilme yaşanıyor. Çekilme nedeniyle daha önce su altında kalan kıyılar, açığa çıktı. Bu kıyılarda da maalesef gelişi güzel atılmış çöpler ortaya çıktı. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak açığa çıkan bu katı atıkları temizlemek için kapsamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızdan ayrıca daha özenli olmalarını rica ediyoruz. Sapanca Gölü’ne atılan her madde gölümüzü olumsuz etkilemektedir” ifadelerini kullandı.

Rüstem Keleş

Göl En İyi Şekilde Korunuyor

SASKİ olarak Gölü korumak için gerekenlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirildiğini vurgulayan Rüstem Keleş, ‘Genel Müdürlüğümüz Sapanca Gölü’nü kirliliklerden korumak için sürekli çalışma gerçekleştirmektedir. Başta Gölü besleyen dereler düzenli olarak temizlenmekte, kıyılar belirli bir program çerçevesinde atıklardan arındırılmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Göle en küçük evsel atık ve atık su ulaşması kesin olarak önlenmiştir. Çarşamba Günü de büyük bir temizlik çalışmasıyla kuraklığın sebep olduğu fırsatı değerlendirmek için kıyıları tamamen elden geçireceğiz’ diye konuştu.

 

Gölü Korumak Herkesin Görevi

Sapanca Gölü’nü korumanın herkesin görevi olduğunu ifade eden Rüstem Keleş, “Sapanca Gölü kıyılarının katı atıklardan bertarafı için SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi personellerinden oluşturduğumuz yaklaşık 150 personelle kapsamlı bir temizlik çalışması yapacağız. Gölün güney ve kuzey kıyılarını tamamen elden geçireceğiz. Çarşamba günü tüm gün şeklinde gerçekleştireceğimiz temizlik çalışmasına vatandaşlarımız da gönüllü olarak katılabilirler” şeklinde konuştu

1 (3)

Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ