logo

reklam

Sapanca’da Tüm Mahallelere Kaliteli İçmesuyu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Muhtelif Yerler İçmesuyu Projesi’nde içmesuyu hattı inşa çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Sapanca’da hayata geçirilen proje kapsamında 12 mahalleyi kapsayan 80 kilometrelik içmesuyu hattı çalışması hayata geçirildi. Toçoğlu bölgedeki çalışmalar kapsamında iki içmesuyu deposunun müjdesini de Sapancalılar ile paylaştı.

7-14

2 Yeni Depo

Başkan Toçoğlu, “Sapanca Muhtelif Yerler İçmesuyu Projesi kapsamında Kuruçeşme, Hacımercan, Şükriye, Dibektaş, Nailiye, Akçay, Balkaya, Memnuniye, İlmiye, Uzunkum, Ünlüce ve Fevziye Mahallelerini kapsayan 80 kilometrelik içmesuyu hattı inşa çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında Dibektaş ve Memnuniye Mahallelerine içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Yaklaşık bin 600 metre çelik hat ile Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi ile entegre olacak bir çalışmayı ilçemize kazandırıyoruz. Aynı zamanda Dibektaş içmesuyu deposunun da yapım çalışmalarına başladık. Kısa süre içerisinde Memnuniye İçmesuyu Deposunda da çalışmalarımızı başlatacağız” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu

Temiz ve Kaliteli İçmesuyu

Bölgeye yeni içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceklerini de belirten Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 6 milyonluk yatırımımızla Sapanca’ya bağlı üst mahallelerin içmesuyunu güvence altına almış olacağız. Projenin tamamlanmasıyla yağışlı havalarda bulanıklık ve yaz aylarında yaşanan yetersizlik sorunu yaşanmayacak. 12 mahalleye sağlıklı, temiz ve kaliteli içmesuyu ulaştıracağız. Daha önce Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerini inşa etmiştik. Şimdi ise Sapanca’ya yeni bir içmesuyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz. En ileri teknolojiye sahip olacak Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin ihalesine kısa süre içerisinde çıkacağız. Bölgedeki çalışmaların tamamlanmasıyla Sapanca’nın mahallerinde içmesuyu sorunu yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ