logo

reklam

Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı’yı yalnız bırakmadı

Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı'yı yalnız bırakmadı-005

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için adaylığı resmen ilan edilen ilk isim olan MHP’nin adayı, Türk futbolunun ve Kocaelispor’un efsane ismi, eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, 30 Mart seçimlerini hedefleyen propaganda çalışmalarına İzmit’te gövde gösterisi ile başladı. MHP Sapanca ilçe teşkilatı Sancaklı’ya destek vermek için İzmit’e gitti.

Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı'yı yalnız bırakmadı-002

Saffet Sancaklı, önce Gebze’de MHP’liler ile buluştu. Daha sonra kalabalık bir konvoyla İzmit’e geldi. Sancaklı ve MHP konvoyu, trafikteki yoğunluk nedeniyle İzmit Merkez Bankası önündeki buluşmaya bir saat gecikmeli gelebildiler.

İzmit’te Sancaklı’yı parti teşkilatı, neredeyse eksiksek karşıladı.  MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, eski İl Başkanı Ruhi Çavdar, eski ilçe başkanlarından Şahbaz Yıldız, MHP’nin 2009’daki Büyükşehir adayı Zekai Kahyaoğlu Sapanca İlçe başkanı Berat Taner, Sapanca Belediye başkan adayı Oya Arapoğlu ’da Sancaklı’yı Merkez Bankası önünde karşılayanlar arasındaydı.

Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı'yı yalnız bırakmadı-001

İzmit’e eşi Hülya Hanım, kızı Duygu, oğlu Mert ile birlikte gelen Sancaklı, beraberinde kalabalık bir partili topluluğu ile birlikte Yürüyüş Yolu’nda adeta gövde gösterisi yaptı. MHP kortejine Mehteran takımı da eşlik etti. Sancaklı ve beraberindekilerin Yürüyüş Yolu’ndan geçişi sırasında çarşı içinden konvoya yoğun katılım dikkati çekti. Yol boyunca İzmitlilerle selamlaşan Saffet Sancaklı’ya özellikle genç Kocaelispor taraftarlarının desteği de dikkat çekiciydi.

Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı'yı yalnız bırakmadı-006

Sancaklı, partililerle birlikte Sabancı Kültür Merkezi’ne geçti. Burada ilçelerden gelen parti teşkilat yöneticileri ile tanıştı, ardından Kocaelispor-Belediye Van maçını izlemek için İsmet paşa Stadına geçti.  MHP Kocaeli Büyükşehir Başkan Adayı Saffet Sancaklı,  bundan böyle 30 Mart seçimlerine kadar Kocaeli’nde seçim çalışmalarını sürdürecek    Sapancalı Ülkücüler Saffet Sancaklı'yı yalnız bırakmadı-009

Share
1597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ