logo

reklam

Sapancaspor’da 2020’ye kadar kongre yok

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapancaspor’un geleceğini STK temsilcileriyle masaya yatırdı. STK temsilcilerinin ısrarı üzerine Başkan Yılmazer, Olağan Kongre süreci olan 2020 yılına kadar Sapancaspor’un belediyenin desteğiyle yönetilmesine karar verdi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Sapancaspor ile ilgili çok önemli kararlar alındı. İlçedeki sivil toplumu kuruluşları temsilcileriyle belediyede bir toplantı yapan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, gündeme gelen sezon sonu olağanüstü kongre yapılması düşüncesini ve çarşı içi parklarının gelirinin kulübe verilmesi istişare etti.

OTOPARKLAR SAPANCASPOR’UN

Toplantı öncelikli olarak çarşı içinde yapılan yeni düzenlemeden sonra oluşan otoparkların işletilmesi ve gelirini vermeyi düşündüklerini belirten Başkan Yılmazer, STK temsilcilerine bu konudaki fikirlerini sordu. Yılmazer’in düşüncesini Sapancaspor’a düzenli gelir kazandırılması açısından çok olumlu bulduklarını ifade eden STK temsilcileri, esnafın mağdur edilmemesi için ilk 20 dakika ücret alınmamasını, 20 dakikadan sonra 1 saatlik 2 lira, 2 saatlik 5 lira, 2 saatten daha uzun süreli parklara da 10 lira alınmasının uygun olacağına işaret etti. Yılmazer, STK temsilcilerinin de fikirleri doğrultusunda çarşı içindeki otoparkların Sapancaspor’a verileceğini kaydetti.

BELEDİYENİN ÇATISI ALTINDA

Kulübün zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekilen toplantıda sezon sonunda Olağanüstü Kongre’ye gidilip, gidilmemesinin de değerlendirildi. Sapancaspor’a yasalar gereği belediyeden direkt destek veremediklerini anlatan Başkan Yılmazer, “Kulübün belediyenin çatısı altında olmasına fikren karşıyım. Ancak ilçemizin adını taşıyan kulübümüzün de başarısız olmasına gözyumamayız. Yönetimdeki arkadaşlarımız iyi niyetleriyle, Sapancaspor’a talip olmak isteyen arkadaşların önünü açmak için sezon sonunda kongre yapmayı düşündüklerini belirttiler. Bu düşüncelerini sizlerle de istişare edelim istedim. Her hizmette olduğu gibi bu konuda da sizlerin isteği doğrultusunda bir karar alalım” diye konuştu.

STK’LAR BASTIRDI YILMAZER KABUL ETTİ

Başkan Yılmazer’in konuşmasının ardından söz alan STK temsilcileri, Sapancaspor’un ligde kalma adına son 3 haftada büyük çıkış yaşadığını ve olağanüstü kongre kararı alınması halinde futbolcular üzerinde motivasyonu bozacağını savunarak, “Belediye içinden oluşturduğunuz yönetimle Sapancaspor’u olağan kongre süreci olan 2020 yılına kadar taşımanızı istiyoruz. Bu süreçte kulübün kurumsallaşması için çalışmalar yapılmalı. Bunu

başaracağınıza inanıyoruz” ifadeleri üzerine Yılmazer, “Düşüncelerinize saygım sonsuz. 2020 yılına kadar kulübün kurumsallaşması adına her türlü adımı atacağız” diyerek, Olağan Kongre süreci olan 2020 yılına kadar Sapancaspor’un belediyenin desteğiyle yönetilmesine karar verildi

Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ