logo

Şebekeler çöktü, görüşmeler yarım kaldı !

Ramazan Bayramı bu yıl, önceki bayramlardan biraz daha farklı seyrediyor. Korona virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan bugünlerde yüz yüze bayramlaşmanın yerine herkes telefon aracılığıyla yakınlarıyla bayramlaşıyor. Bu sebepten ötürü telefon şebekelerine gelen yoğunluk görüşmelerin kilitlenmesine neden oldu.Fakat bu durumun getirdiği yoğunluk sonucunda operatörler çöktü mü? Sosyal medyada yapılan paylaşımlar bu yönde ve birçok şikayet var.

BAYRAM YOĞUNLUĞU NEDENİYLE OPERATÖRLER SORUN YAŞIYOR

Operatörlerin, hatlarda yoğunluk yaşanan dönemlerde bazı sorunlar yaşadığını biliyoruz. Özellikle doğal afet anlarında bu sorunun ortaya çıkması da yakın zamanda yaşanan depremlerde gündeme gelmişti. Şimdi ise bayram nedeniyle ortaya çıkan yoğunluğun da hatlarda sorunlara yol açması, kullanıcılar tarafından birçok şikayete sebep oldu. Sosyal medyada, aradığı kişilere ulaşamayan kullanıcılar öncelikle bayram yoğunluğu nedeniyle operatörler çöktü mü şeklinde paylaşım yaparken, aynı sorunu yaşayan kişi sayısı giderek arttı. Bayram gününde sevdikleriyle görüşmek isteyen ve aksilik yaşayan kullanıcılar da sosyal medya üzerinden tepki verdi. Böyle bir gün için operatörlerin hazırlık yapmış olmaları gerektiği kullanıcıların ortak görüşü oldu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Bayram yoğunluğu nedeniyle ortaya çıkan bu sorun hakkında şikayetler saat 11:00 civarında sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. İlerleyen süreçte de paylaşımların sayısı artmaya devam etti. Operatörler tarafından ise konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ