logo

reklam

Sebepsiz Öksürük Astım Belirtisi Olabilir

Büyükşehir Belediyesi ‘Çocuk Astım ve Alerjisinde Yenilikler’ konulu konferansta tedavi yöntemleri ve izlenecek yollar katılımcılar ile ayrıntılı olarak paylaşıldı.

1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Çocuk Astım ve Alerjisinde Yenilikler’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Klinik Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Karadağ’ın konuşmacı olarak katıldığı programda, çocuk astım ve alerjisinde tedavi yöntemleri ile izlenecek yollar ayrıntılı ele alındı.

2

Uygun Tedavi İçin Neler Yapılmalı?

Prof. Dr. Bülent Karadağ, “Astımla ilgili olarak ailelerimiz gereken tıbbı yöntemlere başvurarak yardım almalıdır. Aileler bu durumu genellikle psikolojik olarak kendilerine sıkıntı yapıyor. Bunların önüne geçmemiz gerek. Ailelerimiz genellikle hırıltı, nefes darlığı, göğüste sıkışma hissi ve en önemlilerinden biride sadece öksürme olduğu durumlarda astım şüphesiyle doktora başvurmalı. Uygun tedavi yöntemleri ile çocuklarımız sağlığına kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.

3 (1)

Soru İşareti Kalmamalı

Prof. Dr. Karadağ konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “Aileler ve hastaların astım ile ilgili kafalarında soru işareti bırakmamalıyız. Uygulanacak tüm tedavi yöntemleri detaylarıyla paylaşılmalıdır. Tedavi süreci için aile ile birlikte karar alınmalıdır. Özellikle sigara dumanına maruz kalınmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunulmalıdır. Astım hastalığının tedavisinde çok dikkatli olmak gerekir. Süreci kontrol altında tutarak gerekli tedaviler ile sağlıklı bir birey olunabilir.”

Share
490 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ