logo

reklam

SEDAŞ EKİPLERİNDEN BAŞARILI KAÇAK OPERASYONU

Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen sokaklarda yapılan operasyonla abonesiz kullanımlar engellendi. Yüzlerce metre kablo direklerden söküldü. Yerin altına döşenen kablolar ortaya çıkarıldı.

SEDAŞ ekipleri tarafından Kocaeli İli, Kandıra İlçesi, Akdurak Mahallesi, Tekkeli mevkiinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen kişilerin elektrikleri kesildi. SEDAŞ 2016 yılında sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı “Kaçak Elektrikle Mücadele için Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Kampanyası” yapmış, elektrik kullanımı sırasında abonesiz kullanıma dikkat çekerken, kesilen elektriğin kullanıcılar tarafından açılmaması konusunda iletişim için 1 milyon 600 bin tüketiciye broşür dağıtmıştı.

thumbnail_12 Emniyet güçleri destek verdi thumbnail_8 Çatılardan kaçak kablolar toplandı
SEDAŞ Teknik Olmayan Kayıplar ile Şebeke Operasyon Müdürlüklerine bağlı 20 kişilik ekip ve güvenlik güçleri ile birlikte abonesiz ve sayaçtan geçmeyen direk bağlı kablo ile enerji alan şahısların kaçak elektrik kullanımına engel olmak üzere başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 civarında içinde barakaların da olduğu evlerde, kaçak elektrik taraması yapıldı. Bu operasyon sırasında emniyet güçleri de asayişin sağlanması amacıyla Tekkeli mevkiinde konuşlandı. Polis ekipleri bölgede tatsızlık yaşanmaması için adeta kuş uçurtmadı.

thumbnail_4 Usulsüz bağlantılar ayrıldı
SEDAŞ ekipleri Tekkeli sokakta kaçak tesis edilmiş olan elektrik kablolarının, direkten fiziki irtibatını keserek ayırdı. Kaçak olarak enerji almak üzere çekilmiş 350 metrelik antigron kablo toplandı. SEDAŞ ekipleri yeraltından çekilen kablo ile kaçak elektrik kullanımını da ortaya çıkardı.

thumbnail_9 Çatılardan kaçak kablolar toplandı
Tekkeli Sokak’taki 30 barakanın da direklere kanca atarak kaçak kullandığını tespit eden SEDAŞ ekipleri, kaçak elektrik kablolarının direklerden ayrılması ve toplanmasını sağladı. 65 adet tüketim noktasında da harici hat çekildiği, elektrik saati olmadan direk bağlantı ile elektrik kullanıldığı belirlendi. Elektrik bağlantı irtibatları kesilerek tutanak düzenlendi. Kaçak taraması çalışmalarında 5 hanenin de elektrik abonesi olduğunu gören ekipler, genel tesisat ve abonelik kontrollerini güvenlik güçleri ile birlikte yaparak bölgeden ayrıldı.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ