logo

Sedat Peker’den dikkat çeken Suriyeli açıklaması!

Dün akşam saatlerinde askerimize düzenlenen hain saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit oldu. Hava saldırısı sonrasında hükümet ülkemizde bulunan mültecilerin Avrupa’ya geçişi için sınır kapılarını açtı.

Tüm bu yaşanan gelişmeler üzerine Sedat Peker açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapti.

İşte Sedat Peker’in O Açıklaması;

Kıymetli Dostlarım,

İdlib’teki hain saldırıda Rusya ve İran destekli Suriye ordusunun hava saldırısı sonucunda şehit düşen 33 askerimize YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyorum.

Ülkemizde bulunan 4 milyon Suriyeli’nin Avrupa’ya gitmesi için sınır kapılarının açılacağının söylenmesi doğru bir karar olmakla beraber bence eksik bir karardır.

18-45 yaş aralığındaki erkek Suriyeliler’in askerimizin önünde savaşa gitmeleri için İdlib’e, savaş bölgesine gönderilmesinin daha doğru olacağına inanmaktayım.

Kadınların, yaşlıların ve çocukların ise Avrupa’ya rahat gidebilmeleri için el altından devletimizin birimlerince desteklenmesinin de çok iyi olacağını düşünmekteyim.

Düşmanımızın adını tam olarak ortaya koyamazsak (Maalesef ki, her sefer elimizi dostça uzattığımızda bizi arkamızdan hançerleyen…) Rusya ve İran’ın bu saldırının gerçek müsebbipi olduğu gerçeğiyle yüzleşemezsek başarı ve zafer için doğru bir strateji geliştirebileceğimize bir vatandaş olarak asla inanmıyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ