logo

reklam

Şehit Ateşi Ferizli’yi de Yaktı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde keskin nişancılar tarafından vurulan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Ordu Akkuş doğumlu olan Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun baba ocağına ateş düştü.

545454

Fatih Efiloğlu Ferizli İlçesinde tanınan bir delikanlı olması hasebiyle Ordu Akkuşa düşen ateş Ferizli’yi de yaktı. Geçmiş yıllarda Akkuş’tan Ferizli’ye göç ederek 6- 7 yıl kadar ikamet ettikten sonra 4- 5 yıl önce tekrar Akkuş’a geri dönmüşlerdi.

Mustafa Efiloğlu’nun oğlu olan Fatih Efiloğlu Ferizli’de herkes tarafından sevilen bir delikanlıydı. Evli ve 1.5 yıllık uzman çavuş olan şehit Fatih Efiloğlu’nun cenaze törenine; yakın akrabalarının da olduğu Ferizli’den Ordu Akkuş’a otobüs kaldırılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Ferizli Ordular Dernek başkanı Ramazan Efiloğlu; “Şehit uzman çavuş Fatih Efiloğlu, yarın sabah Diyarbakır’da yapılacak törenin ardından Cumartesi günü toprağa verilmek üzere Ordu Ünye’ye getirilip buradaki resmi törenin ardından doğum yeri olan Akkuş’ta aile kabristanlığında toprağa verilecek. Bizde, dernek olarak bu programa göre hareket edip bir otobüs tüttük ve sabah saatlerinde Şehit uzman çavuş Fatih Efiloğlu’nun cenaze törenine katılmak üzere Ferizli’den hareket edeceğiz” dedi.

Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ