logo

reklam

Şehrin Doğusu Birinci Sınıf Suya Kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek Yeşilyurt Bölgesi’nin içmesuyu geleceğini garanti altına almak için gerçekleştirilen 7,5 milyon TL’lik yatırımlar açılıyor. Başkan Zeki Toçoğlu, “Hendek’te gerçekleştirdiğimiz 43 kilometre uzunluğundaki isale hattı ile ileri teknoloji içmesuyu arıtma tesisimizin 31 Ocak Cuma günü saat 13.30’da açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

140127111  140127113

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Yeşilyurt’ta gerçekleştirilen su yatırımlarının tamamlandığını belirterek, “Hendek Yeşilyurt bölgesinde yaşanan su sorunlarına kesin çözüm getirmek için başlatmış olduğumuz yatırımlar tamamlandı. Yeşilyurt yatırımları kapsamında 5 Milyon TL’ye mal olan 43 kilometre uzunluğunda isale hattı inşa ettik. Ayrıca 2,5 milyon TL’lik yatırımla ileri teknoloji içmesuyu arıtma tesisini hizmete aldık. Bu yatırımlarımızla birlikte bölgede yaşanan su sorunlarına kalıcı çözüm getirmiş olduk” diye konuştu.

140127113 140127112

Sorunlara kesin çözüm

Gerçekleştirilen iki yatırımın da bölgenin 50 yıllık nüfus projeksiyonuna göre projelendirildiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Yeşilyurt’ta gerçekleştirdiğimiz 7,5 milyon TL’lik altyapı yatırımıyla bölgede yaşayan vatandaşlarımız uzun yıllar çeşmelerinden sağlıklı içmesuyu içecek. Bu yatırımlar sayesinde yaz aylarında yaşanan su yetmezliği ve yağışlı dönemlerde yaşanan bulanma sorunları kesin çözüme kavuşturulmuş oldu” şeklinde konuştu.

 

 

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ